Logo Przewdonik Katolicki

List do redakcji

PK
Fot.

Droga Redakcjo, pragnę podzielić się z czytelnikami informacją z życia naszej wspólnoty: parafialnej i szkolnej. 26 marca, w kościele parafialnym Świętego Krzyża w Suminie i w kościele filialnym Chrystusa Króla w Makowiskach, uczniowie makowiskiej Szkoły Podstawowej wystąpili w programie słowno-muzycznym o tematyce wielkopostnej. W treści spektaklu wspominano postać Papieża Jana...

Droga Redakcjo,

pragnę podzielić się z czytelnikami informacją z życia naszej wspólnoty: parafialnej i szkolnej. 26 marca, w kościele parafialnym Świętego Krzyża w Suminie i w kościele filialnym Chrystusa Króla w Makowiskach, uczniowie makowiskiej Szkoły Podstawowej wystąpili w programie słowno-muzycznym o tematyce wielkopostnej. W treści spektaklu wspominano postać Papieża Jana Pawła II, akcentując motyw cierpienia, o którym tak wiele mówił Ojciec Święty i którego sam doświadczał.

Przygotowując scenariusz programu wraz z koleżanką Aldoną Maćkiewicz (nauczycielką szkół w Makowiskach i Suminie), postawiłyśmy sobie cel, by dzięki treściom zawartym w tekstach rozważań, wierszy i pieśni nasi uczniowie przekazali prawdę o tym, że Chrystus zachęca nas do czynienia dobra, do miłości miłosiernej. W drodze do Boga, w jakiejś chwili życia, znajdujemy się w cieniu krzyża. Może dotknęło nas niepowodzenie, choroba albo śmierć bliskiej osoby. Czy pamiętamy wówczas słowa Chrystusa: „Kto chce iść za Mną, niech zaprze się samego siebie, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”? Ojciec Święty odpowiedział na to wezwanie: poszedł za Jezusem, z pokorą przyjmując cierpienie, dźwigając swój krzyż. Nie użalał się nad sobą, lecz nam dodawał odwagi. Jego słowa: „Nie lękajcie się!” nadal słyszy każdy z nas. Naśladujmy Papieża, abyśmy i my mogli stanąć kiedyś przed Bogiem z czystym sercem, podniesioną głową i rękami pełnymi dobrych uczynków.

Szanowna Redakcjo! Nie ukrywam, że publikacja mego listu na łamach „Ładu Bożego” będzie powodem do radości dzieci, które ochoczo, wykazując inicjatywę i nie żałując czasu, przygotowywały się do udziału w wielkopostnym programie. Podziękowaniem była reakcja parafian, którzy nagrodzili naszych uczniów brawami, a później nie szczędzili słów uznania.
Z poważaniem
Anna Żurawska

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki