Logo Przewdonik Katolicki

Dni Papieskie: Musica Sacra „Cały Twój”

Danuta Chodera
Fot.

W nawiązaniu do hasła przewodniego pontyfikatu Jana Pawła II Totus Tuus, wyrażającego jego zawierzenie Maryi, obchody Dni Papieskich w Poznaniu zwieńczył koncert katedralny z cyklu Musica Sacra pt. Cały Twój. Znane i mniej znane, stare i współczesne utwory Maryjne wykonały dla licznie zgromadzonej publiczności trzy chóry: zespół dziewczęcy Skowronki...

W nawiązaniu do hasła przewodniego pontyfikatu Jana Pawła II – Totus Tuus, wyrażającego jego zawierzenie Maryi, obchody Dni Papieskich w Poznaniu zwieńczył koncert katedralny z cyklu Musica Sacra pt. „Cały Twój”. Znane i mniej znane, stare i współczesne utwory Maryjne wykonały dla licznie zgromadzonej publiczności trzy chóry: zespół dziewczęcy „Skowronki” pod dyr. Alicji Szelugi we współpracy z Benigną Jaskulską (CK Zamek), zespół kameralny „Collegium Posnaniensis” pod dyr. Barbary Nowak oraz Poznański Chór Katedralny pod dyr. ks. Szymona Daszkiewicza.

Spotkanie zakończyło się lekturą Pisma Świętego, wyłożonego do czytania w katedrze od 14 października. Dla upamiętnienia ostatniej wizyty Jana Pawła II w Poznaniu przed dziewięciu laty fragment Ewangelii św. Marka oraz „Hymn o miłości” z I Listu do Koryntian odczytali 9-letni chórzyści.

Zainteresowanie imprezami przygotowanymi w ramach Dni Papieskich świadczy o tym, że istnieje wielka potrzeba wyrażenia wdzięczności Papieżowi Polakowi zarówno przez twórców, jak i uczestników spotkań.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki