Logo Przewdonik Katolicki

Pod sztandarem Ziemi Mogileńskiej

Marcin Makohoński
Fot.

W sobotę 14 października odbyła się w Mogilnie uroczystość nadania imienia Ziemi Mogileńskiej Dowództwu Narodowego Elementu Wsparcia w Bydgoszczy. Dowództwo Narodowego Elementu Wsparcia jest jednostką biorącą udział w misjach pokojowych i wchodzi w skład I Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Bataliony należące do tej Brygady noszą już nazwy niektórych...

W sobotę 14 października odbyła się w Mogilnie uroczystość nadania imienia Ziemi Mogileńskiej Dowództwu Narodowego Elementu Wsparcia w Bydgoszczy.

Dowództwo Narodowego Elementu Wsparcia jest jednostką biorącą udział w misjach pokojowych i wchodzi w skład I Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Bataliony należące do tej Brygady noszą już nazwy niektórych powiatów znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Tak więc do Batalionów Ziemi Nakielskiej, Świeckiej i Żnińskiej dołączył Batalion Ziemi Mogileńskiej.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Mogileńskiej. Uczestnicy wojskowego święta udali się następnie do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie sprawowana była Msza św. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. prałat Eugeniusz Jaworski, proboszcz parafii.

Po zakończeniu Mszy św. na placu przy ul. Kasprowicza nastąpiło uroczyste wręczenie sztandaru oraz nadanie imienia Ziemi Mogileńskiej Dowództwu Narodowego Elementu Wsparcia w Bydgoszczy. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości mieszkańcy Mogilna mieli okazję podziwiać ekspozycję uzbrojenia, wozów bojowych i sprzętu wojskowego, a także pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Kompanii Honorowej Pomorskiego Okręgu Wojskowego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki