Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

1 października przypada rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku. Zgodnie z tradycją, uroczystość obchodzona jest w pierwszą niedzielę października. O godz. 9.30, podczas Mszy św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego W. A. Meringa i z udziałem kapituły katedralnej, wierni modlili się w intencji dobrodziejów tej szczególnej świątyni. ...

» 1 października przypada rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku. Zgodnie z tradycją, uroczystość obchodzona jest w pierwszą niedzielę października. O godz. 9.30, podczas Mszy św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego W. A. Meringa i z udziałem kapituły katedralnej, wierni modlili się w intencji dobrodziejów tej szczególnej świątyni.

» 1 października o godz. 11.15 w par. św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim, z okazji 770-lecia parafii odbył się koncert muzyki Antonio Vivaldiego w wykonaniu chóru Pro Anima z Sopotu i Zespołu Muzycznego Camerata Vladislavia z Włocławka pod batutą Arkadiusza Wanata. O godz. 12 Sumie odpustowej, inaugurującej obchody jubileuszu parafii, przewodniczył ks. bp W. A. Mering. Po Mszy św. pasterz diecezji poprowadził ulicami miasta procesję do pięciu ołtarzy różańcowych. Rozważania tajemic chwalebnych Różańca św. przygotowali przedstawiciele parafian.

» W nocy z soboty 30 września na niedzielę 1 października w wypadku drogowym poniósł śmierć o. Marek Smeja OSPPE, który od 2004 r. pełnił posługę duszpasterską w par. św. Wojciecha i sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie. W chwili podawania informacji do druku wiadomo, że uroczystość pogrzebowa odbędzie się 6 października w Brdowie, pod przewodnictwem bp. Stanisława Gębickiego.

» Od 8 do 15 października w sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli trwać będą obchody Tygodnia Maksymilianowego. Centralnym punktem uroczystości będzie uroczysta Msza św. 9 października o godz. 19 pod przewodnictwem pasterza diecezji włocławskiej. Eucharystię transmitować będą Radio Maryja i Telewizja Trwam.
Szczegółowy program obchodów 9 października: godz. 18.15 – powitanie, program dla młodzieży, 19 – Msza św., 20.30 – Różaniec, 21 – Apel Jasnogórski, 21.30 – „Rozmowy niedokończone” w Radio Maryja.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki