Pingpongowe mistrzostwa

W sobotę 30 września w Głębokiem w parafii pw. św. Mikołaja w Sławnie odbyły się I Mistrzostwa Archidiecezji Gnieźnieńskiej w tenisie stołowym.



W sportowe szranki stanęło ponad stu uczestników ze wszystkich stron archidiecezji gnieźnieńskiej. Dzieci i młodzież walczyli w trzech kategoriach wiekowych: ministranci młodsi (uczniowie szkoły podstawowej), ministranci starsi (uczniowie...
Czyta się kilka minut

W sobotę 30 września w Głębokiem w parafii pw. św. Mikołaja w Sławnie odbyły się I Mistrzostwa Archidiecezji Gnieźnieńskiej w tenisie stołowym.

W sportowe szranki stanęło ponad stu uczestników ze wszystkich stron archidiecezji gnieźnieńskiej. Dzieci i młodzież walczyli w trzech kategoriach wiekowych: ministranci młodsi (uczniowie szkoły podstawowej), ministranci starsi (uczniowie gimnazjum), kategoria otwarta (lektorzy). W czwartej kategorii walczyli księża. – Były to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie takie mistrzostwa. Sport bowiem kształtuje charakter i samodyscyplinę. Jest to też doskonały sposób spędzania wolnego czasu zarówno dla młodszych, jak i starszych – powiedział ks. Ryszard Gilas, proboszcz parafii w Sławnie i diecezjalny duszpasterz służby ołtarza, który zorganizował rozgrywki.

Medaliści I Mistrzostw Archidiecezji Gnieźnieńskiej w tenisie stołowym

Kategoria: ministranci młodsi

I miejsce – Oskar Wysocki z parafii pw. Bożego Ciała w Łagiewnikach Kościelnych;

II miejsce – Mateusz Zamiara z parafii pw. św. Mikołaja w Sławnie;

III miejsce – Maciej Szretter z parafii pw. św. Mikołaja w Sławnie.

Kategoria: ministranci starsi

I miejsce – Mateusz Kubicki z parafii pw. Bartłomieja Ap. w Szczepanowie;

II miejsce – Robert Babrakowski z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie;

III miejsce – Mateusz Budner z parafii pw. Bożego Ciała w Łagiewnikach Kościelnych.

Kategoria otwarta (lektorzy)

I miejsce – Tomasz Łucjan z parafii pw. św. Mikołaja w Sławnie;

II miejsce – Marcin Miedzianowski z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży;

III miejsce – Dariusz Bączyk z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.

Kategoria: księża

I miejsce – ks. Marek Piosik, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Podstolicach;

II miejsce – ks. Ryszard Gilas, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Sławnie;

III miejsce – ks. Mirosław Kwiatkowski, wikariusz w parafii pw. Św. Ducha w Inowrocławiu.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 41/2006