Logo Przewdonik Katolicki

Tajemnice życia

ks. Tomasz Rogoziński
Fot.

Różaniec to ratunek dla świata, broń przeciwko złu, to nasze osobiste spotkanie z Bogiem. W październiku Matka Boża zachęca nas do odmawiania tej kontemplacyjnej modlitwy, podczas której wchodzimy we wspólnotę z Bogiem. Do zagłębiania się w tajemnice życia zaprasza nas ks. Tomasz Głuszak w artykule Odkryć tajemnice Różańca, a rozważania zamieszczone w bieżącym numerze...

Różaniec to ratunek dla świata, broń przeciwko złu, to nasze osobiste spotkanie z Bogiem. W październiku Matka Boża zachęca nas do odmawiania tej kontemplacyjnej modlitwy, podczas której wchodzimy we wspólnotę z Bogiem. Do zagłębiania się w tajemnice życia zaprasza nas ks. Tomasz Głuszak w artykule „Odkryć tajemnice Różańca”, a rozważania zamieszczone w bieżącym numerze „Przewodnika Katolickiego” stanowią doskonałą pomoc w ich przeżywaniu.

Przed nami w bliższej lub dalszej perspektywie starość. Czasami budzi ona lęk, niepewność, poczucie nieprzydatności, a przecież jest to kolejny bardzo cenny etap naszej egzystencji, który może wydawać przepiękne owoce i wnieść dużo dobrego w życie naszych bliźnich („Niekochana starość”).

Z pewnością to czas, w którym można służyć aż po dar z samego siebie, do takiej bowiem Jezusowej logiki miłości wzywał podczas modlitwy Anioł Pański w Castel Gandolfo Ojciec Święty Benedykt XVI, zachęcając każdego z nas do wierności jej zasadom.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki