W skrócie
Barbara Sawic
» 15 września w Muzeum Etnograficznym we Włocławku otwarto wystawę Ostatni leśni. Mazowsze i Podlasie w ogniu 1948-1953, przygotowaną przez Referat Wystaw, Wydawnictw i Edukacji Historycznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Wystawę, otwartą w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, można zwiedzać do 31 października.
» 17 września, w dniu dożynek parafialnych...
» 15 września w Muzeum Etnograficznym we Włocławku otwarto wystawę „Ostatni leśni. Mazowsze i Podlasie w ogniu 1948-1953”, przygotowaną przez Referat Wystaw, Wydawnictw i Edukacji Historycznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Wystawę, otwartą w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, można zwiedzać do 31 października.
» 17 września, w dniu dożynek parafialnych w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grochowalsku, została poświęcona nowa remiza strażacka. Budowę sfinansował Urząd Gminy w Dobrzyniu n. Wisłą i sponsorzy. Obrzędu poświęcenia dokonał proboszcz, ks. Stanisław Jankowski, który ofiarował OSP w Grochowalsku figurę św. Floriana. W uroczystości brali udział członkowie władz powiatowych OSP w Lipnie, władze samorządowe Dobrzynia z burmistrzem na czele, delegacje jednostek OSP z sąsiednich miejscowości.
» Młodzież ubiegająca się o przyznanie stypendium z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” może do 15 października składać wypełnione wnioski, wysyłając je do Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek. Regulamin przyznawania i realizacji stypendiów edukacyjnych oraz formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej www.diecezja.wloclawek.pl
» 4 października w konińskim Domu Kultury zostanie zainaugurowany „Rok kulturalny 2006”. W koncercie „Z batutą i humorem” wystąpi Orkiestra Kameralna Sinfonietta Bydgoska pod batutą Macieja Niesiołowskiego. Wstęp wolny.
» Młodzieżowy Dom Kultury w Sieradzu i działające w nim Koło Literackie „Anima” były organizatorami ogólnopolskiego konkursu literackiego pt. „Moja miłość”, mającego na celu odkrywanie i promocję młodych twórców, propagowanie kultury słowa i oryginalności postrzegania świata. Uczestnicy mieli napisać o miłości we wszelkich jej przejawach: między kobietą a mężczyzną, rodzicielskiej, braterskiej, miłości do Boga. Jury pod przewodnictwem Ireneusza Ziętka postanowiło przyznać pierwszą nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych Natalii Bator ze Zduńskiej Woli. Drugą i trzecią otrzymali Maciej Bartosz z Krakowa i Katarzyna Rytlewska z Poznania. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie przyznano pierwszej nagrody. Dwie równorzędne drugie otrzymały Agnieszka Paprotna z Konstantynowa Łódzkiego i Agnieszka Basista z Krakowa. Trzecią nagrodą uhonorowano Katarzynę Krespolską z Sieradza. Gratulujemy!