Logo Przewdonik Katolicki

E-mail z Lichenia: Bliżej Boga, bliżej siebie

Aneta Kwiatkowska
Fot.

Jak żyć po aborcji? Czy długość żałoby wyznacza data czy serce? Jak pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym? Czym jest pojednanie z Bogiem poprzez spowiedź z całego życia? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będą uczestnicy rekolekcji organizowanych w Sanktuarium NMP Licheńskiej. W Licheniu, obok tradycyjnych rekolekcji maryjnych i trzeźwościowych, podjęto tematy, o których do niedawna...

Jak żyć po aborcji? Czy długość żałoby wyznacza data czy serce? Jak pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym? Czym jest pojednanie z Bogiem poprzez spowiedź z całego życia? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będą uczestnicy rekolekcji organizowanych w Sanktuarium NMP Licheńskiej.

W Licheniu, obok tradycyjnych rekolekcji maryjnych i trzeźwościowych, podjęto tematy, o których do niedawna nie mówiono głośno. Tak jest w przypadku rekolekcji o aborcji, skierowanych do kobiet, które usunęły ciążę, do ich mężów oraz do potomków kobiety, która dokonała aborcji. – Zdajemy sobie sprawę, że przyjazd na rekolekcje wymaga od tych ludzi przełamania w sobie strachu i wstydu. Stąd zapewniamy nie tylko doskonałą opiekę duchową i psychologiczną, ale i odpowiedni klimat. Modlitwy i warsztaty psychologiczne będą się odbywać w kameralnym gronie – tłumaczy ks. Zbigniew Krochmal MIC, rzecznik prasowy sanktuarium. Rekolekcje o aborcji odbędą się w dwóch turnusach: 6-8 października 2006 r. oraz 9-11 marca 2007 r.

Nowością są rekolekcje: „Zagubieni ojcowie” (13-15 października 2006; 27-29 kwietnia 2007); „Czyściec – ostatnia droga ku pełni” (3-5 listopada); „Przygotowanie do spowiedzi z całego życia” (26-29 października, 16-19 listopada i 14-17 grudnia). Te ostatnie są odpowiedzią księży marianów na oczekiwania licheńskich pielgrzymów. Na pierwszy turnus rekolekcji o spowiedzi generalnej zgłosiło się ponad 30 osób; lista na termin październikowy jest już zamknięta.

Po raz drugi w Licheniu odbędą się rekolekcje „Jak przeżyć żałobę?” (20-22 października, 24-26 listopada). W poprzednich, zorganizowanych w maju, udział wzięło kilkanaście osób. Byli wśród nich rodzice przeżywający samobójczą śmierć dzieci, mężowie cierpiący po stracie żon, dzieci opłakujące rodziców. Jedna z uczestniczek tak oceniła te rekolekcje: „Spotkanie ludzi o podobnych przeżyciach jednoczy ich i nie pozwala czuć się obco. Doświadcza się zrozumienia, którego nie mogą dać osoby, które nie doświadczyły opuszczenia i bezsilności wobec śmierci ukochanej osoby”.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w rekolekcjach, prosimy o kontakt z Domem Pielgrzyma „Arka” w Licheniu, tel. 063-270-81-62.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki