Logo Przewdonik Katolicki

Szkoła Katedralna

PK
Fot.

Czwartego września odbyło się otwarcie Katedralnej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia. Uroczystej Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Marek Jędraszewski. Jest to całkowicie bezpłatna nowa szkoła publiczna. Główny akcent kładziemy na śpiew i muzykę, ale jest to szkoła ogólnokształcąca. Dzieci mają te same przedmioty, co w innych podstawówkach zapewnia zastępca...

Czwartego września odbyło się otwarcie Katedralnej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia. Uroczystej Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Marek Jędraszewski.

Jest to całkowicie bezpłatna nowa szkoła publiczna. – Główny akcent kładziemy na śpiew i muzykę, ale jest to szkoła ogólnokształcąca. Dzieci mają te same przedmioty, co w innych podstawówkach – zapewnia zastępca dyrektora szkoły ks. prałat Szymon Daszkiewicz.

Nowa szkoła mieści się tymczasowo przy ul. Tomickiego na Śródce, gdzie na jej cele zaadaptowano trzy sale. Docelowo będzie się mieścić przy ul. Filipińskiej (przy kościele św. Małgorzaty).

W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło 22 dzieci, 11 chłopców i 11 dziewczynek. – Nasza szkoła będzie miała charakter kameralny – dodaje ks. Daszkiewicz.

Organem założycielskim placówki jest archidiecezja poznańska. Jej akt założycielski podpisał arcybiskup Stanisław Gądecki, który spotkał się także z kadrą nauczycielską i pracownikami.

Dzieci wychowywane będą w duchu wartości chrześcijańskich. Chłopcy mają szansę zasilić chór archikatedralny. Szkoła będzie również uczestniczyć w życiu liturgicznym i koncertowym katedry.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki