Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Kard. Stanisław Dziwisz rozmawiał z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim na temat prowadzonych przez niego badań dotyczących współpracy niektórych duchownych z SB. Do rozmowy doszło podczas nieoczekiwanej wizyty metropolity krakowskiego w prowadzonej przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach. Rozmowa dotyczyła listów, jakie kapłan wysłał...

» Kard. Stanisław Dziwisz rozmawiał z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim na temat prowadzonych przez niego badań dotyczących współpracy niektórych duchownych z SB. Do rozmowy doszło podczas nieoczekiwanej wizyty metropolity krakowskiego w prowadzonej przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach. Rozmowa dotyczyła listów, jakie kapłan wysłał ostatnio do duchownych archidiecezji krakowskiej, co do których ma podejrzenia, że byli współpracownikami SB.

» Bp Ryszard Karpiński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji, przebywał z kolejną wizytą duszpasterską wśród Polaków w Stanach Zjednoczonych. Odwiedził wspólnoty polonijne w Chicago, Detroit i Nowym Jorku.

» Ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski złożył wizytę biskupowi polowemu Wojska Polskiego Tadeuszowi Płoskiemu. Prezydent przekazał biskupowi zaproszenie na uroczystość 45-lecia kościoła św. Andrzeja Boboli w Londynie, która odbędzie się 8 grudnia br.

» Być może nawet jedna trzecia spośród wszystkich zatwierdzonych obecnie podręczników do nauczania religii w Polsce powinna być zmieniona lub mocno poprawiona, bo nie jest dostosowana do potrzeb dzieci i młodzieży. Tak twierdzi np. ks. prof. Piotr Tomasik, konsultor Komisji Episkopatu Polski ds. Wychowania Katolickiego. Oceną podręczników do katechezy Komisja zajmie się m.in. podczas spotkania 18 września w Częstochowie.

» W sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Domu Macierzystym Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach odbył się pogrzeb ks. infułata Wawrzyńca Wnuka – polskiego kapłana pracującego przez szereg lat w Kanadzie, założyciela wielu fundacji charytatywnych działających na rzecz Polski. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosił metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński. Sylwetkę przedstawimy w kolejnym numerze ,,Przewodnika Katolickiego”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki