Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Benedykt XVI zdecydował, że abp Tadeusz Gocłowski będzie pełnił funkcję metropolity gdańskiego do 2008 r. poinformował KAI sekretarz prasowy arcybiskupa ks. Witold Bock. W związku z 75. urodzinami (16 września br.) abp Gocłowski złożył do Stolicy Apostolskiej dokumenty o rezygnacji z zajmowanego urzędu. W odpowiedzi przekazanej na ręce metropolity gdańskiego przez...

» Benedykt XVI zdecydował, że abp Tadeusz Gocłowski będzie pełnił funkcję metropolity gdańskiego do 2008 r. – poinformował KAI sekretarz prasowy arcybiskupa ks. Witold Bock. W związku z 75. urodzinami (16 września br.) abp Gocłowski złożył do Stolicy Apostolskiej dokumenty o rezygnacji z zajmowanego urzędu. W odpowiedzi przekazanej na ręce metropolity gdańskiego przez Nuncjaturę Apostolską w Warszawie Benedykt XVI poinformował, że przedłuża mu pełnienie funkcji metropolity gdańskiego do 2008 r.

» Ks. Wacław Depo został mianowany przez Benedykta XVI biskupem zamojsko-lubaczowskim. Jednocześnie Ojciec Święty przyjął rezygnację dotychczasowego biskupa zamojsko-lubaczowskiego Jana Śrutwy. Ks. Depo ma 53 lata, pochodzi z diecezji radomskiej, jest doktorem teologii. Biskup nominat odebrał decyzję Benedykta XVI jako wyraz zachęty Boga do współpracy z najwyższą prawdą, którą jest Jezus Chrystus. Dlatego jako zawołanie biskupie wybrał słowa „Ad Christum Redemptorem hominis” („Ku Chrystusowi Odkupicielowi człowieka”).

» Ponad 7 tys. osób uczestniczyło w dorocznym czuwaniu Rycerzy Niepokalanej, które odbyło się w ostatni weekend lipca w sanktuarium w Niepokalanowie. Czuwania takie odbywają się w okolicach daty śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, który zginął w bunkrze głodowym w Oświęcimiu 14 sierpnia 1941 r.

» Prawie 140 tys. internautów zajrzało na stronę internetową licheńskiego sanktuarium maryjnego. Mija właśnie rok od uruchomienia nowej witryny lichen.pl. Strona na razie jest dostępna w języku polskim. Trwają prace nad tym, by przetłumaczyć ją na języki obce.

» W Białymstoku rozpoczęła się budowa dzwonnicy przy największej w kraju prawosławnej świątyni – cerkwi Świętego Ducha. Kamień węgielny pod budowę dzwonnicy poświęcił po niedzielnej liturgii ordynariusz prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej biskup Jakub.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki