Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» W spotkaniu na Anioł Pański na Placu św. Piotra w uroczystość Objawienia Pańskiego wziął udział m.in. 700-osobowy orszak Trzech Króli w historycznych kostiumach. Inicjatywa orszaku Trzech Króli przed laty miała na celu nakłonienie władz państwowych do przywrócenia tego święta, zniesionego w latach siedemdziesiątych. Nastąpiło to w 1986 roku i od tej pory święto Objawienia...

» W spotkaniu na Anioł Pański na Placu św. Piotra w uroczystość Objawienia Pańskiego wziął udział m.in. 700-osobowy orszak Trzech Króli w historycznych kostiumach. Inicjatywa orszaku Trzech Króli przed laty miała na celu nakłonienie władz państwowych do przywrócenia tego święta, zniesionego w latach siedemdziesiątych. Nastąpiło to w 1986 roku i od tej pory święto Objawienia Pańskiego jest znowu we Włoszech dniem wolnym od pracy.

» Sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. Relacji z Państwami wyraził „poważne zaniepokojenie” stanem zdrowia premiera Izraela, Ariela Szarona – poinformowały włoskie media. Abp Giovanni Lajolo w rozmowie telefonicznej z ambasadorem Izraela przy Watykanie, Odedem Ben Hurem podkreślił kluczową rolę poważnie chorego premiera dla procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie.

» Pod hasłem „Misja Ksawerego, twoja misja, misja... Boga” hiszpański Instytut Misji Zagranicznych św. Franciszka Ksawerego (IEME) obchodził Dzień Katechety. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie formacji katechetów w krajach misyjnych oraz przybliżenie wiernym pracy członków Instytutu.

» Partia komunistyczna w Chinach nadal kontroluje struktury, ale nie ludzkie serca i umysły – stwierdził w wywiadzie dla włoskiego dziennika katolickiego „Avvenire” biskup Joseph Zen Ze-kiun. Ordynariusz Hongkongu jest przekonany, że chińscy katolicy zwyciężają w zmaganiach o wolność Kościoła.

» Wołyńska Rada Kościołów z siedzibą w Łucku wezwała chrześcijan, aby nie łamali przykazania Bożego nakazującego świętowanie dnia świętego. Zaapelowano do miejscowych przywódców i deputowanych oraz przedsiębiorców, aby przenieśli oni handel z niedzieli na inne dni tygodnia.

» W minionym roku w 32 audiencjach generalnych Benedykta XVI wzięło udział 810 tys. osób. Jedną dwudziestą z nich stanowili Polacy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki