Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 9 czerwca proboszcz Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich ks. Janusz Kowalski witał i podejmował uczestników tegorocznej Pielgrzymki Dzieci Pierwszokomunijnych. Z 52 parafii diecezji włocławskiej przybyło ponad 1200 dzieci z rodzicami, katechetami i duszpasterzami. Na program pielgrzymki złożyły się wspólne modlitwy, katechezy eucharystyczne i przedstawienia...

» 9 czerwca proboszcz Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich ks. Janusz Kowalski witał i podejmował uczestników tegorocznej Pielgrzymki Dzieci Pierwszokomunijnych. Z 52 parafii diecezji włocławskiej przybyło ponad 1200 dzieci z rodzicami, katechetami i duszpasterzami. Na program pielgrzymki złożyły się wspólne modlitwy, katechezy eucharystyczne i przedstawienia teatralne. W południe Mszy św. koncelebrowanej z 38 kapłanami przewodniczył bp W. Mering, homilię wygłosił ks. Artur Kiliszek, pasjonista. Po Mszy św. w koncercie wystąpił zespół „Winnica Pana” z par. Wszystkich Świętych w Sieradzu.

» 11 czerwca w Ciechocinku odbyły się zajęcia warsztatowe (pierwsze z sześciu), realizowane w ramach projektu „Uwierzyć w siebie – profesjonalne doradztwo dla osób niepełnosprawnych”. Celem projektu jest wsparcie osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z Włocławka i terenu powiatu włocławskiego w procesie ich aktywizacji na otwartym rynku pracy. Więcej informacji na stronie www.wloclawek.pl – „Europejski Fundusz Społeczny”.

» 16 czerwca w amfiteatrze w Sieradzu odbyły się V Spotkania Folklorystyczne „Od kujawiaka do oberka”, których organizatorem jest Powiatowy Ośrodek Kultury. Jury przyznało nagrody w wielu kategoriach. Spotkanie zakończyło się występem laureatów oraz gościa specjalnego – kapeli Domu Tańca z Warszawy. Imprezie towarzyszyła prezentacja ludowego rękodzieła artystycznego połączona ze sprzedażą.

» Urząd Miasta Kowal informuje o nowym adresie strony internetowej miasta: www.kowal.eu. Dotychczasowy adres www.kowal.um.gov.pl będzie funkcjonował jeszcze przez kilka miesięcy.

» Trwa nabór do klas pierwszych Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza we Włocławku na rok szkolny 2006/2007. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela sekretariat szkoły, czynny codziennie w godz. 8-15. Adres: 87-800 Włocławek, ul. Łęgska 26, tel. 054-232-49-42.

» 14 czerwca, w 51. rocznicę swoich urodzin, zmarł śp. Wojciech Kowalczyk – pomysłodawca i twórca Włocławskiego Portalu Internetowego www.q4.pl, także znany z audycji o tematyce informatycznej w Radiu „W” i Telewizji „Kujawy”, autor książki „Elementy techniki komputerowej”. Zmarły pozostawił żonę, dwoje dorosłych dzieci i wnuczkę, która przyszła na świat w dniu jego odejścia do Pana.
Współpracując z Włocławskim Portalem Internetowym, redakcja „Ładu Bożego” wielokrotnie doświadczyła bezinteresownej życzliwości i uczynności Wojciecha Kowalczyka.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki