Logo Przewdonik Katolicki

25 lat w Winnicy Pana

Lucyna Muniak
Fot.

Powyżej pamiątkowa fotografia z bp. Bogdanem Wojtusiem. Od lewej: ks. Andrzej Matuszak proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Wielowsi (diec. kaliska), ks. kan. dr hab. Marek Pyc profesor UAM, wykładowca teologii dogmatycznej w PWSD w Gnieźnie, ks. Andrzej Skwarczek proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dziembowie (diec. bydgoska), ks. Tadeusz Michalak...

Powyżej pamiątkowa fotografia z bp. Bogdanem Wojtusiem. Od lewej:

ks. Andrzej Matuszak – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Wielowsi (diec. kaliska),
ks. kan. dr hab. Marek Pyc – profesor UAM, wykładowca teologii dogmatycznej w PWSD w Gnieźnie,
ks. Andrzej Skwarczek – proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dziembowie (diec. bydgoska),
ks. Tadeusz Michalak – proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła Większego w Zabartowie (diec. bydgoska),
ks. Grzegosz Groszkowski – proboszcz parafii pw. MB Królowej Polski w Gorzykowie,
bp Bogdan Wojtuś, ks. Zbigniew Walczak– proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM we Wronczynie,
ks. kan. Piotr Kalinowski – proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap. w Wągrowcu,
ks. Jacek Grochal – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego we Władysławowie (diec. bydgoska),
ks. Krzysztof Opioła – proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łeknie

W czwartek 8 czerwca w katedrze gnieźnieńskiej srebrny jubileusz kapłaństwa obchodziło uroczyście dziewięciu kapłanów z archidiecezji gnieźnieńskiej, diecezji bydgoskiej oraz diecezji kaliskiej. Przed 25 laty w tym samym miejscu otrzymali oni z rąk bp. Jana Czerniaka święcenia kapłańskie.

Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył bp Bogdan Wojtuś. – Dwadzieścia pięć lat temu, na mocy przyjętego sakramentu, otrzymaliście wszystko to, czym jesteście. Od tego czasu Chrystus wziął was w swoją szczególną opiekę. Jesteście ukryci w Jego dłoniach i w Jego Sercu. Jesteście zanurzeni w Jego miłości – powiedział w swojej homilii ksiądz biskup. – Jeśli kapłan poświęca się, ofiaruje swój czas, swoje siły i zdrowie, to wtedy przez jego kapłańską posługę żyje i rozwija się Kościół, a także odradza się i żyje życiem Bożym wspólnota, której służy.

Podczas uroczystej Eucharystii u grobu św. Wojciecha księża jubilaci podziękowali Bogu za ćwierć wieku swojej kapłańskiej posługi, a także prosili o dalsze błogosławieństwo dla owocnej realizacji powierzonych im zadań duszpasterskich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki