Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

» 22 maja w wyrzyskim Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej rozstrzygnięto uczniowski konkurs literacki pt. Jestem Samarytaninem. Młodzi ludzie, zapoznawszy się z fragmentami Nowego Testamentu, przedstawiali i oceniali własną postawę altruistyczną, gotowość do niesienia pomocy bliźnim. » Jednym z dowodów duchowego wsparcia, udzielanego przez diecezjan Ojcu...

» 22 maja w wyrzyskim Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej rozstrzygnięto uczniowski konkurs literacki pt. „Jestem Samarytaninem”. Młodzi ludzie, zapoznawszy się z fragmentami Nowego Testamentu, przedstawiali i oceniali własną postawę altruistyczną, gotowość do niesienia pomocy bliźnim.

» Jednym z dowodów duchowego wsparcia, udzielanego przez diecezjan Ojcu Świętemu odwiedzającemu nasz kraj, stało się udekorowanie okien mieszkań, otoczenia świątyń i domów barwami papieskimi, maryjnymi, narodowymi. Częstokroć największe zaangażowanie i entuzjazm okazywali mieszkańcy mniejszych miejscowości. Na zdjęciu: „Pielgrzymkowa gala”, przygotowana przez mieszkańców bloku w Nakle nad Notecią.

» 15 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Wzorem ubiegłego roku, oprócz procesji parafialnych ulicami Bydgoszczy, przejdzie procesja katedralna, prowadzona przez biskupa Jana Tyrawę, ordynariusza diecezji. Poprzedzi ją uroczysta Eucharystia, sprawowana w katedrze o godz. 10. Trasa modlitewnego pochodu: Stary Rynek – plac Kościeleckich – kościół garnizonowy pw. NMP Królowej Pokoju. Wygląd czterech ołtarzy nawiąże do przesłania, jakie do Polaków i Kościoła skierował Papież Benedykt XVI. Kolejne przypominać będą o wezwaniach: „Trwajcie mocni w wierze!”, „Trwajcie mocni w nadziei!” „Trwajcie mocni w miłości!” oraz o prawdzie „Bóg jest Miłością”. Do udziału w procesji katedralnej zaproszeni są wszyscy bydgoszczanie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki