Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Hubert Kubica
Fot.

» Papież rozpoczął miesiąc maryjny modlitwą różańcową w sanktuarium Matki Bożej Miłości Madonna del Divino Amore na południowych peryferiach Rzymu. » W związku z pierwszą rocznicą wyboru Benedykta XVI watykański dziennik L'Osservatore Romano przygotował CD-ROM z zapisem wszystkich numerów wydanych od 19 kwietnia ubiegłego roku. Tego dnia kard....

» Papież rozpoczął miesiąc maryjny modlitwą różańcową w sanktuarium Matki Bożej Miłości – Madonna del Divino Amore na południowych peryferiach Rzymu.

» W związku z pierwszą rocznicą wyboru Benedykta XVI watykański dziennik „L'Osservatore Romano” przygotował CD-ROM z zapisem wszystkich numerów wydanych od 19 kwietnia ubiegłego roku. Tego dnia kard. Joseph Ratzinger został wybrany na następcę Jana Pawła II.

» Po raz pierwszy w Indiach konsekrowane zostały dwa kościoły pod wezwaniem bł. Matki Teresy z Kalkuty. Pierwszy z nich w Parparganj, wschodniej dzielnicy Delhi, drugi w miejscowości Mangalore, w stanie Karnataka na południu kraju. 70 proc. wszystkich chrześcijan w Indiach to katolicy; stanowią 1,6 proc. ludności kraju.

» Dwaj księża znaleźli się wśród postaci upamiętnionych w Galerii Budowniczych Brazylii, otwartej w budynku parlamentu w Brasílii. Jednym z nich jest ks. Manuel da Nóbrega – misjonarz, który w 1554 r. założył największe brazylijskie miasto São Paulo. Drugim jest Frei Caneca, karmelita, bojownik o niepodległość Brazylii. Galeria przedstawia 25 osób, które w ciągu minionych 500 lat zapisały się złotymi zgłoskami w historii kraju.

» W amerykańskiej archidiecezji Newark odbyła się doroczna konwencja stowarzyszenia polonijnych kapłanów w USA. Pięciodniowa refleksja poświęcona była tematowi zachowania dziedzictwa Jana Pawła II oraz aktualnym wyzwaniom stojącym przed duszpasterstwem polonijnym.

» Zakon Braci Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, zwany w Polsce krzyżakami, obchodził jubileusz 800-lecia obecności w Wiedniu. Zakon został założony w 1190 r. i obecnie liczy ponad tysiąc członków skupionych w trzech gałęziach – braci, sióstr i „familiantów”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki