Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Hubert Kubica
Fot.

» Rozdano już ponad 700 tys. zaproszeń na Mszę św., której na krakowskich Błoniach przewodniczyć będzie 28 maja Papież Benedykt XVI. Wiadomo już, że Komunię św. przyjmie z rąk Papieża ok. 40 osób poinformował krakowski biskup pomocniczy Józef Guzdek. » Prezydent Lech Kaczyński modlił się w prawosławnej katedrze w Warszawie za dusze ofiar tragedii w Czarnobylu....

» Rozdano już ponad 700 tys. zaproszeń na Mszę św., której na krakowskich Błoniach przewodniczyć będzie 28 maja Papież Benedykt XVI. Wiadomo już, że Komunię św. przyjmie z rąk Papieża ok. 40 osób – poinformował krakowski biskup pomocniczy Józef Guzdek.

» Prezydent Lech Kaczyński modlił się w prawosławnej katedrze w Warszawie za dusze ofiar tragedii w Czarnobylu. Na ekumeniczną modlitwę do warszawskiej cerkwi przybyło wielu prawosławnych hierarchów oraz przedstawiciele Kościołów ewangelickich, greckokatolickiego, rzymskokatolickiego oraz żydzi i muzułmanie.

» Dzwon Zygmunt rozkołysze się nad Krakowem, gdy Benedykt XVI postawi stopę na polskiej ziemi – powiedział ks. infułat Janusz Bielański. Proboszcz katedry na Wawelu poinformował także, że bicie historycznego dzwonu będzie towarzyszyło Ojcu Świętemu w czasie jego modlitwy w tej świątyni.

» O obchodach 1000. rocznicy przyjęcia przez Polskę chrześcijaństwa i o pamiętnym liście biskupów polskich do niemieckich z 1965 roku mówiono podczas sympozjum zorganizowanego w gnieźnieńskim Kolegium Europejskim. Konferencji towarzyszyła wystawa „1966 – Milenium kontra 1000-lecie”.

» Praca marianów poza granicami kraju – to główny temat Konwentu Prowincjalnego Zgromadzenia Księży Marianów, który odbył się w sanktuarium maryjnym w Licheniu. Jego uczestnicy wysłuchali relacji swoich współbraci z pobytu w innych krajach.

» Diecezja tarnowska będzie mieć 26 nowych księży i 29 diakonów. Poinformował o tym biskup tarnowski Wiktor Skworc w liście do diecezjan na obchodzony w maju 43. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kościół tarnowski cieszy się szczególną obfitością powołań do służby Bożej. Obecnie w seminarium przygotowuje się do kapłaństwa 230 alumnów.

» „Dąb papieski” posadził przy białostockiej katedrze abp Józef Kowalczyk. Sadzonka dębu została wyhodowana z żołędzi poświęconych przez Jana Pawła II, a zebranych z najstarszego w Polsce dębu „Chrobry”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki