Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa za grzechy dzieciobójstwa

Hubert Kubica
Fot.

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach jako ekspiacji za miliony zabitych poczętych dzieci. Okazją była przypadająca 27 kwietnia 1956 roku 50. rocznica uchwalenia przez Sejm PRL ustawy umożliwiającej dokonywania legalnie zbrodni dzieciobójstwa. Przez tę Eucharystię pragniemy wyznać naszą...

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach jako ekspiacji za miliony zabitych poczętych dzieci. Okazją była przypadająca 27 kwietnia 1956 roku 50. rocznica uchwalenia przez Sejm PRL ustawy umożliwiającej dokonywania legalnie zbrodni dzieciobójstwa.

– Przez tę Eucharystię pragniemy wyznać naszą wiarę, że życie ludzkie jest święte, ponieważ pochodzi od samego Boga i do Boga zmierza – powiedział na rozpoczęcie celebry kard. Dziwisz. Przypomniał nauczanie Jana Pawła II, który zawsze podkreślał, że człowiek już w łonie matki należy do Boga, który w pełni widzi jego całą drogę życia i powołania.

– W wyniku tej ustawy zginęło 20 milionów dzieci – powiedział w homilii bp Albin Małysiak. Podkreślił, że aborcja to nie tylko złamanie Bożego przykazania „nie zabijaj” i przeciwstawienie się tradycyjnemu nauczaniu Kościoła. Również najnowsza medycyna potwierdza, że człowiek już od chwili poczęcia wyposażony jest w formie kodu we wszystkie swe cechy.

Biskup zaznaczył, że przed obrońcami życia stoi trudne zadanie. Przypomniał akcję polskich eurodeputowanych, którzy na terenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu zorganizowali wystawę na temat życia płodowego człowieka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki