Logo Przewdonik Katolicki

Obchody 1. rocznicy śmierci Jana Pawła II

PK
Fot.

1 kwietnia Poznań, Łęgi Dębińskie Tłumy poznaniaków zgromadziły się na czuwaniu modlitewnym w parku Jana Pawła II (Łęgi Dębińskie). Na krzyżu upamiętniającym Mszę św., którą Jan Paweł II odprawił w tym miejscu przed dwudziestoma czterema laty, zawieszono obraz przedstawiający polskiego Papieża w objęciach Matki Bożej. Modlitwie przewodniczył arcybiskup Stanisław...

1 kwietnia – Poznań, Łęgi Dębińskie

Tłumy poznaniaków zgromadziły się na czuwaniu modlitewnym w parku Jana Pawła II (Łęgi Dębińskie). Na krzyżu upamiętniającym Mszę św., którą Jan Paweł II odprawił w tym miejscu przed dwudziestoma czterema laty, zawieszono obraz przedstawiający polskiego Papieża w objęciach Matki Bożej. Modlitwie przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, który podkreślił, że pierwsza rocznica śmierci Jana Pawła II powinna stać się dla wszystkich czasem „wielkiego zrywu modlitewnego”.


1 kwietnia – Rogalin

Na tle rzymskiej świątyni pw. św. Marcelina w Rogalinie odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Zdzisława Fortuniaka, połączona z Misterium Pro Memoria.
– Wyjaśniając tajemnicę niezwykłego magnetyzmu i siły przyciągania, sprawiającej, że ludzie gromadzili się wokół niego i gromadzą również dziś – bp Fortuniak przywołał słowa kard. Dziwisza: „On nosił w sercu Pana Jezusa i dlatego wszyscy chcieli być obok niego i z nim”.


1 kwietnia – Lednica

W słońcu, które rozświetliło lednickie pola po ulewnym deszczu, został odsłonięty 28-tonowy kamień ku czci Jana Pawła II – głaz upamiętniający Piotra-Skałę.


2 kwietnia – Poznań, katedra

Uroczystą Eucharystię w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II odprawił w poznańskiej katedrze abp Stanisław Gądecki. Podczas kazania poznański metropolita podkreślił, że Jan Paweł II podejmował niestrudzony wysiłek odnalezienia zagubionego człowieka i przybliżenia go do Chrystusa Odkupiciela.
Arcybiskup wskazał na „siedem pól”, na których szczególnie przejawiała się troska Ojca Świętego o człowieka. Jest to poszanowanie życia każdego człowieka, rodzina, nauczanie społeczne, religijny dialog i pojednanie, głoszenie Ewangelii całemu światu, nowe oblicze jedności Kościoła oraz przybliżenie Boga bogatego w miłosierdzie.


2 kwietnia – Leszno

Mieszkańcy Leszna i okolic, zgromadzeni na rynku miejskim, wzięli udział w widowisku dedykowanym Janowi Pawłowi II. Spektakl „Mocni wiarą, nadzieją i miłością” w wykonaniu artystów ziemi leszczyńskiej poprzedził, wspólnie przeżywaną w skupieniu, godzinę śmierci Papieża.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki