Logo Przewdonik Katolicki

Spotkanie wielkopostne w Inowrocławiu

Jacek Nijak
Fot.

23 marca w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu odbyło się spotkanie abp. Henryka Muszyńskiego z nauczycielami i członkami miejscowego oddziału Klubu Inteligencji Katolickiej. Pomysł organizacji tego typu cyklicznych spotkań zrodził się w ubiegłym roku podczas zorganizowanych po raz pierwszy dla tej grupy rekolekcji środowiskowych. Czas spotkania z księdzem arcybiskupem...

23 marca w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu odbyło się spotkanie abp. Henryka Muszyńskiego z nauczycielami i członkami miejscowego oddziału Klubu Inteligencji Katolickiej. Pomysł organizacji tego typu cyklicznych spotkań zrodził się w ubiegłym roku podczas zorganizowanych po raz pierwszy dla tej grupy rekolekcji środowiskowych.

Czas spotkania z księdzem arcybiskupem wypełnił temat ostatniego Synodu Biskupów, który odbył się w październiku ubiegłego roku w Rzymie, a w którym abp Henryk Muszyński uczestniczył jako jeden z czterech biskupów z Polski. Przypomniał, iż tematem przewodnim obrad była Eucharystia jako serce i centrum życia Kościoła. Omawiając w skrócie najważniejsze zagadnienia podejmowane w trakcie obrad synodalnych, abp Muszyński wskazywał zwłaszcza na potrzebę ciągłego kształtowania w świadomości wiernych prawdy o tym, iż Eucharystia nie może być sprowadzana jedynie do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale musi przepełniać całe życie człowieka. Jest to dla nas wszystkich ważne i zobowiązujące zadanie – dodał arcybiskup gnieźnieński.

Inowrocławskie spotkania wielkopostne duszpasterstwa nauczycieli oraz członków KIK-u zakończyła Droga krzyżowa, która odbyła się w piątek 24 marca br.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki