Logo Przewdonik Katolicki

Sepsa

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Ośmiu żołnierzy z 61. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Skwierzynie trafiło do szpitala w Gorzowie Wlkp. z objawami posocznicy zwanej też sepsą. Stan trójki z nich jest bardzo ciężki. Żołnierze mają po 20-21 lat, a w wojsku są od kilku tygodni. Poborowi służą w jednym pododdziale, który w związku z wystąpieniem zachorowań został poddany kilkudniowej kwarantannie. Obejmuje...

Ośmiu żołnierzy z 61. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Skwierzynie trafiło do szpitala w Gorzowie Wlkp. z objawami posocznicy zwanej też sepsą. Stan trójki z nich jest bardzo ciężki.

Żołnierze mają po 20-21 lat, a w wojsku są od kilku tygodni. Poborowi służą w jednym pododdziale, który w związku z wystąpieniem zachorowań został poddany kilkudniowej kwarantannie. Obejmuje ona ok. 200 osób. Na terenie jednostki i garnizonu wprowadzono reżim sanitarny. Do odwołania jednostki nie mogą opuszczać żołnierze służby zasadniczej. Wszyscy żołnierze i pracownicy otrzymali leki osłonowe. Ponieważ sepsa może przenosić się drogą kropelkową, niezbędne środki ostrożności podjęto również w szpitalu. Chorzy są odizolowani, a opiekujący się nimi lekarze i pielęgniarki noszą ubrania ochronne.

Sepsa jest reakcją zapalną organizmu wywołaną przez bakterie, wirusy, pasożyty lub grzyby. Zakażenie może prowadzić do śmierci. Ostrej sepsy nie da się wyleczyć.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki