Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Tomasz Sawic
Fot.

17 marca w Sieradzu, z okazji jubileuszu 870-lecia miasta, odbyła się prezentacja albumu, na który składają się prace uczestników konkursu literacko-plastycznego Mój Sieradz. Album wydano z inicjatywy organizatora konkursu Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu oraz Urzędu Miasta i Towarzystwa Przyjaciół Sieradza. 19 marca w kościele Najśw. Serca...

» 17 marca w Sieradzu, z okazji jubileuszu 870-lecia miasta, odbyła się prezentacja albumu, na który składają się prace uczestników konkursu literacko-plastycznego „Mój Sieradz”. Album wydano z inicjatywy organizatora konkursu – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu oraz Urzędu Miasta i Towarzystwa Przyjaciół Sieradza.

» 19 marca w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Turku została odprawiona Msza św., w której uczestniczyli liczni członkowie Cechu Rzemiosł Różnych, przybyli na liturgię z pocztami sztandarowymi swoich cechów. Podczas Eucharystii dziękowano św. Józefowi za opiekę i modlono się o pomyślność dla Ojczyzny. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz parafii ks. Marek Kasik.

» 21 marca, w Światowym Dniu Poezji, o godz. 17 w Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza odbyło się spotkanie „Otwarte drzwi poezji”, zorganizowane przez Kujawskie Stowarzyszenie Literatów we Włocławku. Na program wieczoru złożyły się utwory członków stowarzyszenia. Oprawę muzyczną zapewnili: Anna Ziółkowska, Łukasz Skalski i grupa uczniów Zespołu Szkół nr 1 we Włocławku.

» 24 marca, z okazji obchodów Narodowego Dnia Życia, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyła się konferencja regionalna „Być ojcem”. Organizatorami byli: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, WSD we Włocławku, KS „Civitas Christiana” Oddział Miejski we Włocławku oraz Urząd Miasta. Na konferencję przybyli katecheci, wychowawcy, pracownicy poradni rodzinnych, nauczyciele oraz młodzież. Po przedstawieniu referatów odbyła się dyskusja panelowa z udziałem prelegentów, po czym wręczono nagrody zwycięzcom wcześniej ogłoszonych konkursów nt. Narodowego Dnia Życia.

» 18 marca 2006 roku, w wieku 69 lat, zmarł ks. kanonik Jan Matusiak, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Ostrowąsie, kustosz tamtejszego sanktuarium maryjnego. Ksiądz Jan Matusiak urodził się 15 lutego 1937 r., święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1962 r. Przeżył w kapłaństwie 44 lata. Od 1978 do 1986 r. był administratorem parafii Narodzenia NMP w Ostrowąsie, a od 1986 pełnił funkcję proboszcza tej parafii. Wprowadzenie do liturgii pogrzebowej rozpoczęło się we wtorek 21 marca o godz. 17 w Ostrowąsie. Mszy św. żałobnej w środę 22 marca o godz. 11 przewodniczył ordynariusz włocławski Wiesław Alojzy Mering. Pogrzeb odbył się o godz. 15.30 w Tokarach – rodzinnej parafii śp. ks. Jana Matusiaka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki