Logo Przewdonik Katolicki

Lubią wyzwania

Urszula Kotnowska
Fot.

Po raz jedenasty Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego zakres merytoryczny w 2007 r. obejmuje Listy św. Pawła oraz Dzieje Apostolskie. W diecezji włocławskiej do udziału w konkursie zaprosił uczniów szkół średnich oddział włocławski stowarzyszenia, z przewodniczącą zarządu Celiną Pejas na...

Po raz jedenasty Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego zakres merytoryczny w 2007 r. obejmuje Listy św. Pawła oraz Dzieje Apostolskie.

W diecezji włocławskiej do udziału w konkursie zaprosił uczniów szkół średnich oddział włocławski stowarzyszenia, z przewodniczącą zarządu Celiną Pejas na czele. Sześcioro uczniów szkół znajdujących się na terenie diecezji zakwalifikowało się do etapu diecezjalnego, który odbył się 20 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Przystąpiło do niego pięcioro uczniów, z których komisja w składzie: ks. Radosław Cyrułowski, ks. Jacek Buda oraz o. Hieronim Tarłowski wyłoniła troje laureatów.

Pierwsze i drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim: Sandra Borowska (72 pkt.) i Krystian Modrzejewski (69 pkt.). Na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Suska (48 pkt.), licealistka z ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Wyróżnienia otrzymały Adrianna Rosikiewicz i Agnieszka Sztolcman. Gratulujemy uczniom i ich katechetom!

Laureaci wezmą udział w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się w Niepokalanowie, w dniach 12-13 czerwca br. To poważne wyzwanie; tym bardziej życzymy im laurów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki