Logo Przewdonik Katolicki

Znawcy Pism Janowych

Hanna Marchlik
Fot.

Zakres tegorocznego X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, obejmował Pisma Janowe: Ewangelię, trzy Listy i Apokalipsę. W naszej diecezji do etapu szkolnego przystąpiło ponad 300 uczniów szkół średnich z Bydgoszczy, spośród których do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 26 najlepszych. Etap diecezjalny,...

Zakres tegorocznego X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, obejmował Pisma Janowe: Ewangelię, trzy Listy i Apokalipsę. W naszej diecezji do etapu szkolnego przystąpiło ponad 300 uczniów szkół średnich z Bydgoszczy, spośród których do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 26 najlepszych.

Etap diecezjalny, składający się z części pisemnej i ustnej, został przeprowadzony 21 kwietnia br. w siedzibie Civitas Christiana. Diecezjalnej Komisji Konkursowej przewodniczył rektor Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Ducha Świętego, ojciec Marek Karczewski. Część pisemna pozwoliła wyłonić siedem osób do części ustnej. Spośród nich najlepszymi okazali się następujący uczniowie, którzy 5 i 6 czerwca będą reprezentować naszą diecezję w finale ogólnopolskim w Niepokalanowie:

– Maciej Bonna (I miejsce) z VI LO, którego przygotowała katechetka, pani Marzena Prochowska,

– Edyta Mstowska (II miejsce) z VIII LO, którą przygotował ks. Błażej Kownacki,

– Robert Lewandowski (również II miejsce) z I LO, którego przygotował ks. Janusz Tusk.

Pytania konkursowe, autorstwa profesorów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wymagały w tym roku wyjątkowo dokładnego poznania Pisma Świętego – tym większa była radość katechetów i organizatorów, iż uczniowie świetnie poradzili sobie z obszernym materiałem Pism Janowych.

Wszyscy uczestnicy etapu diecezjalnego otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki