Logo Przewdonik Katolicki

Po spotkaniu Rady DIAK

Hanna Marchlik
Fot.

Program na rok bieżący: Przywracajmy nadzieję ubogim! W sobotę 7 stycznia 2006 r. członkowie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej zebrali się w niemal pełnym składzie, aby podjąć ważne decyzje dotyczące pracy w kolejnym roku swego istnienia. Przyjęto dokument Kierunki działalności na r. 2006. Tekst dokumentu został wcześniej uzgodniony z biskupem Janem...

Program na rok bieżący: Przywracajmy nadzieję ubogim!

W sobotę 7 stycznia 2006 r. członkowie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej zebrali się w niemal pełnym składzie, aby podjąć ważne decyzje dotyczące pracy w kolejnym roku swego istnienia. Przyjęto dokument „Kierunki działalności na r. 2006”.

Tekst dokumentu został wcześniej uzgodniony z biskupem Janem Tyrawą, ordynariuszem naszej diecezji.
„Kierunki” opracował Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, kierując się hasłem pracy duszpasterskiej na rok 2006, ogłoszonym przez Komisję Duszpasterstwa Ogólnego Konferencji Episkopatu Polski, które brzmi: „Przywracajmy nadzieję ubogim” oraz podstawowym dokumentem Akcji Katolickiej w Polsce: „Ucząc się nadziei. Formacja 2006”.
Opracowanie liczące kilka stron, zostało przygotowane również w formie broszury, uzupełnionej tekstami „Codziennej modlitwy członka Akcji Katolickiej” oraz „Pieśni Akcji Katolickiej”.
W „Kierunkach” opisano inicjatywy i zadania, jakie stoją przed diecezjalną Akcją Katolicką – zarówno na polu duchowym, formacyjnym, jak i w sferze działalności społecznej. Swoistą „glosę” do dokumentu dołączył biskup Jan, udzielając cennych wskazówek członkom struktur AK. Z rąk diecezjalnego pasterza otrzymaliśmy „Kompendium katolickiej nauki społecznej”.
Jedno z przyjętych w sobotę zadań zrealizowano już na drugi dzień po spotkaniu – członkowie Akcji Katolickiej włączyli się w uroczystą oprawę Mszy św., transmitowanej przez lokalną telewizję.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki