Logo Przewdonik Katolicki

Szkoła Animatorów Misyjnych

PK
Fot.

Już po raz dziewiąty, w dniach 17-19 marca, w Jastrzębiej Górze odbyło się spotkanie Archidiecezjalnej Szkoły Animatora Misyjnego. W tym roku przebiegało ono pod hasłem Deus Caritas est w animacji misyjnej. W zajęciach, które prowadził ks. dr Franciszek Jabłoński, dyrektor diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych, wzięło udział 30 animatorów z różnych...

Już po raz dziewiąty, w dniach 17-19 marca, w Jastrzębiej Górze odbyło się spotkanie Archidiecezjalnej Szkoły Animatora Misyjnego. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „«Deus Caritas est» w animacji misyjnej”.

W zajęciach, które prowadził ks. dr Franciszek Jabłoński, dyrektor diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych, wzięło udział 30 animatorów z różnych stron archidiecezji gnieźnieńskiej. Podczas wspólnej rozmowy na temat animacji misyjnej w parafiach i szkołach, dzielono się swoimi doświadczeniami, rozmawiano o nowych formach pracy katechetycznej z dziećmi i młodzieżą oraz wskazywano na najbardziej istotne zadania w wymiarze kształtowania współodpowiedzialności misyjnej wśród wiernych. Uczestników Szkoły Animatora odwiedzili też byli misjonarze, ks. Stanisław Jeż oraz ks. kan. Ryszard Pełech, którzy mówili o swoim doświadczeniu misji i dzisiejszym zaangażowaniu na rzecz dzieła misyjnego Kościoła.

Niezwykle owocna dla uczestników spotkania okazała się praca w grupach, w których rozważano tematy: „Co dla mnie znaczą słowa «Bóg jest miłością»” oraz „Rok św. Franciszka Ksawerego w szkole i parafii”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki