Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Monetę z wizerunkiem Jezusa Chrystusa znalazła grupa archeologów w Tyberiadzie w Izraelu podała Ekumeniczna Agencja Informacyjna. Według członka grupy, Anny De-Vincans, na jednej stronie monety wyraźnie widać wizerunek Jezusa i napis w języku greckim: Jezus Chrystus król królów. Archeologowie uważają, że moneta pochodzi z VI wieku, a została wybita w Konstantynopolu. »...

» Monetę z wizerunkiem Jezusa Chrystusa znalazła grupa archeologów w Tyberiadzie w Izraelu – podała Ekumeniczna Agencja Informacyjna. Według członka grupy, Anny De-Vincans, na jednej stronie monety wyraźnie widać wizerunek Jezusa i napis w języku greckim: „Jezus Chrystus król królów”. Archeologowie uważają, że moneta pochodzi z VI wieku, a została wybita w Konstantynopolu.

» „Dla Chrystusa i dla innych zostań kapłanem” – pod tym hasłem Kościół w Hiszpanii obchodził Dzień Seminarium. W listach duszpasterskich biskupi informowali o stanie powołań oraz podkreślali rolę rodziny w budzeniu nowych powołań kapłańskich.

» Trzeba na nowo rozpalić zainteresowanie Chrystusem i jego Ewangelią – napisali w przesłaniu do Benedykta XVI uczestnicy I Kontynentalnego Kongresu Ruchów Kościelnych i Nowych Wspólnot Ameryki Łacińskiej. Międzynarodowe spotkanie odbyło się w stolicy Kolumbii – Bogocie.

» 60. rocznicę pseudosoboru lwowskiego, na którym Kościół greckokatolicki został wcielony do rosyjskiego prawosławia, obchodzono 11 i 12 marca w Iwano-Frankowsku. Przybyli biskupi greckokatoliccy z diecezji iwano-frankowskiej, kołomyjsko-czerniowieckiej i buczackiej. Kościół rzymskokatolicki reprezentował biskup pomocniczy lwowski Marian Buczek.

» Półgodzinny, cotygodniowy program w języku arabskim adresowany do młodych chrześcijan w Ziemi Świętej i krajach arabskojęzycznych będzie można usłyszeć we włoskiej sieci radiowej „Telepace”. Program służący rozwojowi dialogu przygotuje grupa młodych ludzi ze stowarzyszenia Juthouruna (Nasze korzenie) w Betlejem.

» 50 tys. różańców w intencji ubogich dzieci w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej odmówili w tym roku ich rówieśnicy z Florydy. Duchowy dar symbolicznie przyjął 14 marca arcybiskup Miami, John Clement Favalora, podczas Mszy św. w tamtejszej katedrze Najświętszej Marii Panny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki