Logo Przewdonik Katolicki

1 procent podatku dla Caritas Poznańskiej

PK
Fot.

Od 1 stycznia 2004 roku każdy ma prawo do przekazania 1 procentu swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Taką organizacją jest m.in. Caritas Poznańska, która zgodnie ze swoją misją, przeznacza te ofiary na rzecz potrzebujących i biednych. Aby skorzystać z tego uprawnienia, należy wykonać następujące czynności: 1. Obliczyć swój podatek należny urzędowi skarbowemu. 2....

Od 1 stycznia 2004 roku każdy ma prawo do przekazania 1 procentu swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Taką organizacją jest m.in. Caritas Poznańska, która zgodnie ze swoją misją, przeznacza te ofiary na rzecz potrzebujących i biednych.Aby skorzystać z tego uprawnienia, należy wykonać następujące czynności:
1. Obliczyć swój podatek należny urzędowi skarbowemu.
2. W rocznym zeznaniu podatkowym PIT-36 lub PIT-37 za rok 2004 od kwoty należnego podatku należy odjąć 1 procent i wpisać obliczoną kwotę w poz. 181 w PIT-36 lub w poz. 111 w PIT-37. W ten sposób płacimy podatek o 1 procent niższy.
3. Następnie udajemy się do banku i 1 procent swojego podatku wpłacamy na konto Caritas Wielkopolskiej z dopiskiem "Wpłata 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego". Musimy tego dokonać zanim złożymy PIT.
4. Potwierdzenie wpłaty, zawierające imię i nazwisko oraz adres wpłacającego, kwotę dokonanej wpłaty, nazwę organizacji pożytku publicznego Caritas Poznańska, na rzecz której dokonana została wpłata, należy zachować przez okres 5 lat.
Osoby starsze pobierające emeryturę lub rentę mogą również dokonać wpłaty 1 procentu, ale rozliczają się same, nie przez ZUS. Warto dodać, że w celu właściwego rozliczenia przejętych funduszy, ksiądz arcybiskup powołał Zakład Charytatywno-Opiekuńczy "Caritas Poznańska".

Oto adres i konto, na które należy wpłacić pieniądze:

Zakład Charytatywno-Opiekuńczy
"Caritas Poznańska"
Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań

PKO BP. S.A.
28 1020 4027 0000 1402 0346 0011

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki