Logo Przewdonik Katolicki

Ta nasza młodzież

Barbara Sawic
Fot.

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku działalność charytatywna jest prowadzona od wielu lat. Owocnie działa Szkolne Koło Caritas. Zrzeszona w nim młodzież skutecznie urzeczywistnia w codziennym życiu Chrystusowe przykazanie miłości bliźniego, wykazując duże zrozumienie nauki o Miłosierdziu Bożym. Naukę tę stale pogłębia. Dyrekcja szkoły, nauczyciele,...

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku działalność charytatywna jest prowadzona od wielu lat. Owocnie działa Szkolne Koło Caritas. Zrzeszona w nim młodzież skutecznie urzeczywistnia w codziennym życiu Chrystusowe przykazanie miłości bliźniego, wykazując duże zrozumienie nauki o Miłosierdziu Bożym. Naukę tę stale pogłębia.


Dyrekcja szkoły, nauczyciele, a w szczególny sposób opiekunka koła Stefania Szarzyńska i konsultant Caritas, katecheta szkolny ks. Ireneusz Sawicki, stworzyli warunki rozwoju młodzieży, wychowując ją w duchu odpowiedzialności za Kościół, Ojczyznę.
Koło Caritas ma już własne tradycje. Jedną z nich jest zabawa andrzejkowa, w organizację której włącza się również Samorząd Szkolny i Koło PCK. Do udziału w zabawie zapraszane są dzieci i ich rodzice ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną "OLIGO" oraz dzieci z Integracyjnego Domu Dziecka "Paulinka". - Tańce przy dobrej muzyce, konkursy, bezpośredni udział w starych, kujawskich zwyczajach andrzejkowych, stół zastawiony ciastem upieczonym przez uczennice to wszystko składało się na program zabawy, podczas której nikt się nie mógł nudzić - mówi Kalina Antczak. Jej koledzy potwierdzają, że czas, który spędzają ze swymi podopiecznymi, nie jest czasem im "poświęconym", lecz przeżytym mądrze i twórczo. Doświadczenie integracji daje wszystkim wiele radości.
Młodzież z LMK może się poszczycić realizacją udanego przedsięwzięcia, jakim są Dni Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku, na początku listopada, odbyła się już piąta edycja. W programie znalał się m.in. spektakl literacko-muzyczny, wystawiony w dniu św. Karola Boromeusza, patrona Jana Pawła II. Fragmenty nauczania papieskiego, sceny z życia Papieża, odpowiednio dobrane utwory wokalne i muzyczne w dobrym wykonaniu wywarły silne wrażenie na publiczności. - Dobrze się stało, że niejako zatrzymaliśmy się, zasłuchaliśmy, by na nowo odkryć przesłanie, jakie dał nam, młodym, Ojciec Święty, nasz wielki Przyjaciel - mówi z przekonaniem licealistka Karolina.
Ta nasza młodzież...

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki