Logo Przewdonik Katolicki

Wierzę w Niebo

Aleksandra Polewska
Fot.

Koncerty Anny Marii Jopek w konińskim Domu Kultury "Oskard" stały się już tradycją. 7 listopada br. wystąpiła tu po raz kolejny, w ramach Poetyckich Zaduszek, wykonując m.in. utwory ze swego najnowszego albumu "Niebo". Wierzę w Niebo. Ono jest. Byłam tam nie raz. Potrzebę błękitnego zna wielu z nas. Wielkie Niebo, czyste Niebo, Jasny dach naszych ciemnych spraw. Osłaniaj nas...

Koncerty Anny Marii Jopek w konińskim Domu Kultury "Oskard" stały się już tradycją. 7 listopada br. wystąpiła tu po raz kolejny, w ramach Poetyckich Zaduszek, wykonując m.in. utwory ze swego najnowszego albumu "Niebo".


Wierzę w Niebo. Ono jest.
Byłam tam nie raz.
Potrzebę błękitnego zna wielu z nas.
Wielkie Niebo, czyste Niebo,
Jasny dach naszych ciemnych spraw.
Osłaniaj nas od złego, od lęku zbaw.


"Niebo" to płyta dla moich rówieśników o podobnych doświadczeniach. Dla tych, którzy trochę się boją słuchania wieczornych wiadomości, którzy zastanawiają się, jak być dobrymi rodzicami, którzy bardzo powoli, ale jednak zbliżają się do smugi cienia. Nie zajmuję się polityką ani kabaretem. Jestem serio. To zawsze wydawało mi się trudniejsze niż postawa prześmiewcy, niż drwina, gra słów. Zaglądam w głąb siebie. Staram się mówić o tym w sposób jak najprostszy. Skąd pomysł na tytuł płyty? Wierzę, że jest on wieloznaczny. Dotyka kwestii spełnienia, cudownego porozumienia dwojga ludzi. Jednocześnie, co oczywiste, odwołuje się do całej tej tajemnej sfery, wyobrażanej tylko, nienazwanej - wyjaśniała Anna Maria Jopek.
Podczas koncertu artystce towarzyszył cały skład stałego zespołu muzyków. Piosenkarka nawiązała kontakt z publicznością. Choć nie jest artystką łatwą w odbiorze i zdawać by się mogło, że w Koninie nie znajdzie szerokiego grona wielbicieli, bilety na koncert zostały sprzedane jak na przysłowiowym pniu. Zajęte były wszystkie miejsca na widowni. Po koncercie fani mogli przez chwilę porozmawiać z piosenkarką, poprosić o autograf, a nawet zrobić sobie wspólne zdjęcie. Anna Maria Jopek nie przez przypadek nazywana jest przez swoich przyjaciół Anusią. Na scenie absolutna profesjonalistka, wśród ludzi jest przesympatyczną, niezwykle ciepłą kobietą. Każdy, kto zamienił z nią choćby kilka słów, przyznaje, że jest bardzo otwarta i kontaktowa.
Coroczne "oskardowe" jesienne koncerty o refleksyjnym zabarwieniu mają już swoją wierną publiczność. W poprzednich latach gośćmi Poetyckich Zaduszek byli m.in. Grzegorz Turnau, Stare Dobre Małżeństwo, Antonina Krzysztoń, zespół Raz Dwa Trzy.
Płytę "Niebo" warto mieć w swojej kolekcji. Piosenki na niej zawarte kryją w sobie nie tylko refleksję, ale i wiele życiowych mądrości.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki