Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (29)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia św. Stanisława BM we Włocławku Umieszczenie w kościele hasła: "Eucharystia źródłem i drogą dla ludzkości"; cykl kazań o tematyce eucharystycznej oraz cykl katechez o Eucharystii w szkołach leżących na terenie parafii. We wszystkie pierwsze środy miesiąca, podczas nabożeństwa maryjnego, kazanie o tematyce eucharystycznej. W każdy czwartek po pierwszej niedzieli miesiąca...

Parafia św. Stanisława BM we Włocławku
Umieszczenie w kościele hasła: "Eucharystia źródłem i drogą dla ludzkości"; cykl kazań o tematyce eucharystycznej oraz cykl katechez o Eucharystii w szkołach leżących na terenie parafii. We wszystkie pierwsze środy miesiąca, podczas nabożeństwa maryjnego, kazanie o tematyce eucharystycznej. W każdy czwartek po pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 do 18 udział grup modlitewnych i dyżury ministrantów. Pielgrzymka młodzieży na Spotkanie Modlitewne Młodych w Lednicy k. Gniezna (4-5 czerwca). Udział dzieci po I Komunii św. w Kongresie Eucharystycznym w Świnicach Warckich (10 czerwca). Udział delegacji parafialnej w Kongresie Eucharystycznym w Warszawie (19 czerwca). Specjalne uczestnictwo w Eucharystii kandydatów do małżeństwa na zakończenie katechezy przedślubnej (cztery razy w roku: w Adwencie, Wielkim Poście oraz w czerwcu i we wrześniu).

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie
Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwsze niedziele miesiąca z udziałem grup modlitewnych: Koła Różańca Świętego, Odnowy w Duchu Świętym, ministrantów, Bractwa Szkaplerza Świętego. Umożliwienie dzieciom częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu - wspólnie z katechetami i nauczycielami nawiedzają one kościół w tzw. grupach wędrujących. Zachęty duszpasterskie kierowane do pielgrzymów i turystów (zatrzymujących się w zabytkowej świątyni w Wyszynie w drodze do Lichenia), aby wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Dokładanie starań, by udział we Mszy św. przyczyniał się do coraz głębszego uświadamiania sobie przez wiernych wielkości chwili spotkania z Chrystusem Eucharystycznym.

Parafia św. Małgorzaty PM w Zadzimiu
Udział wiernych w adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca. Rekolekcje adwentowe i wielkopostne o tematyce eucharystycznej, podobnie jak wiele katechez szkolnych. Udział uczniów w konkursie "Pan wieczernik przygotował..."; gazetki na korytarzach szkolnych (praca uczniów). Ruch Eucharystyczny Młodych w Świnicach Warckich - 30 maja, klasy trzecie gimnazjum, dzieci po I Komunii św. - 10 czerwca. Kazania i czytanki majowe - nt. tajemnicy Eucharystii. 8 sierpnia Pielgrzymka Wojska Polskiego, połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zakup czterech ornatów, kapy, kielicha i innego wyposażenia kościoła.

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki