Logo Przewdonik Katolicki

Msza św. ''kolejarska''! Niedziela - 27 listopada, godz. 13

PK
Fot.

Środowisko kolejarskie obchodzi święto patronalne w dniu św. Katarzyny Aleksandryjskiej (25 XI). Nowa struktura PKP, mnogość zakładów oraz biur doprowadziła do mimowolnego rozbicia tegoż środowiska. 9 czerwca 1987 r. w Lublinie Papież Jana Paweł II napomniał: "Kolejarze! Nie dajcie się dzielić. Bądźcie zjednoczeni". Okazją do spotkania się w gronie całej kolejarskiej rodziny...

Środowisko kolejarskie obchodzi święto patronalne w dniu św. Katarzyny Aleksandryjskiej (25 XI).
Nowa struktura PKP, mnogość zakładów oraz biur doprowadziła do mimowolnego rozbicia tegoż środowiska. 9 czerwca 1987 r. w Lublinie Papież Jana Paweł II napomniał: "Kolejarze! Nie dajcie się dzielić. Bądźcie zjednoczeni". Okazją do spotkania się w gronie całej kolejarskiej rodziny może być uroczystość naszej Patronki.
Uroczysta Msza. św., sprawowana w intencji pracowników kolejnictwa wszystkich resortów oraz ich rodzin, zostanie odprawiona w niedzielę 27 listopada br. o godz. 13, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy (plac Piastowski).
Zapraszamy serdecznie dyrekcje, pracowników PKP, poczty sztandarowe (zakładowe i związkowe), rodziny kolejarskie i pracowników emerytowanych do uczestnictwa w tej Eucharystii. W zastępstwie biskupa ordynariusza Mszę św. odprawi, kazanie wygłosi kanclerz Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy ks. prałat dr Lech Bilicki.

Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich

ks. prałat Bogdan Jaskólski
duszpasterz kolejarzy

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki