Logo Przewdonik Katolicki

Młodzi apostołowie

Hubert Kubica
Fot.

- Czy jesteś gotów służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie? - pytał biskup Zdzisław Fortuniak trzydziestu siedmiu młodych kandydatów na członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wszyscy zgodnie odpowiadali: "gotów". Ślubowanie odbyło się podczas uroczystej Mszy św. w poznańskiej katedrze w uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego...

- Czy jesteś gotów służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie? - pytał biskup Zdzisław Fortuniak trzydziestu siedmiu młodych kandydatów na członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wszyscy zgodnie odpowiadali: "gotów".Ślubowanie odbyło się podczas uroczystej Mszy św. w poznańskiej katedrze w uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. KSM skupia młodych do trzydziestego roku życia. Wielu z nich po ukończeniu tego wieku przechodzi do Akcji Katolickiej.
Młodzi długo przygotowywali się do tej uroczystości. Każdy kandydat uczestniczył w rekolekcjach, które miały mu uświadomić głębię czynionego przyrzeczenia.
- To właśnie młodzi mają stać się pierwszymi apostołami młodzieży - powiedział w kazaniu poznański biskup pomocniczy. Według niego młodzi powinni apostołować na polu "biedy materialnej" i "biedy duchowej". - Pole do działania jest duże i czeka ich wiele pracy - podkreślał poznański hierarcha.
Po Mszy św. młodzież przeszła do auli Wydziału Teologicznego, gdzie odbyła się część artystyczno-informacyjna. Recytowano wiersze i słuchano muzyki klasycznej m.in. utworów Fryderyka Chopina. Nowi członkowie KSM otrzymali legitymacje i znaczek przynależności do stowarzyszenia.
KSM w archidiecezji poznańskiej liczy ok. 2 tys. członków działających w siedemdziesięciu dziewięciu oddziałach parafialnych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki