Logo Przewdonik Katolicki

Siejba i plon

ks. Michał Sadowski
Fot.

22 października br. zakończył się w parafii św. Marcina z Tours w Kazimierzu Biskupim Rok Eucharystii. Po Różańcu, od godz. 19, wierni modlili się w ciszy, kontemplowali lub zwyczajnie trwali w obecności Ciała Pańskiego. Ta forma czci Chrystusa Eucharystycznego jest obecna w parafii od roku i odbywa się w czwartki po wieczornej Mszy św. W drugiej części uroczystości, w programie...

22 października br. zakończył się w parafii św. Marcina z Tours w Kazimierzu Biskupim Rok Eucharystii.Po Różańcu, od godz. 19, wierni modlili się w ciszy, kontemplowali lub zwyczajnie trwali w obecności Ciała Pańskiego. Ta forma czci Chrystusa Eucharystycznego jest obecna w parafii od roku i odbywa się w czwartki po wieczornej Mszy św. W drugiej części uroczystości, w programie słowno-muzycznym wystąpiła młodzież z tutejszej oazy i wspólnoty modlitewnej. Głoszone treści przybliżały słuchaczom nauczanie Jana Pawła II nt. Eucharystii. Odczytana "Modlitwa po Komunii Świętej" św. Ojca Pio ukazała głębię żarliwej miłości świętego do Chrystusa Eucharystycznego. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wczesnochrześcijańską pieśń "Dziękujemy Ci, Ojcze nasz".
O godz. 21, po błogosławieństwie wiernych Najświętszym Sakramentem i Apelu Jasnogórskim, rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Dariusza Kalińskiego. W homilii zwrócił on uwagę na owoce Roku Eucharystii w parafii, wymieniając czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu, niemal codzienną modlitwę różańcową w różnych intencjach przed wieczorną Mszą św., służbę czterech nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., a także ukończoną (mimo trudności finansowych) renowację cmentarnego kościółka św. Izaaka. Należy podkreślić także obecność chóru parafialnego z jego pięknym śpiewem.
Eucharystia jest sakramentem, rzeczywistością scalającą Kościół na łamaniu Chleba, ale zawsze w łączności z namiestnikiem Chrystusa na ziemi i z pasterzem Kościoła lokalnego. Z tego też względu przygotowano listy do Papieża Benedykta XVI oraz do biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Po Mszy św. wierni mogli się pod nimi podpisywać.
Wierzymy, że plonem Roku Eucharystii jest jeszcze ściślejsza więź z Chrystusem. Mamy nadzieję, że będą w nas wzrastać i pogłębiać się wiara, zrozumienie i miłość do Eucharystii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki