Logo Przewdonik Katolicki

100 tysięcy dla Fundacji

Bernadeta Kruszyk
Fot.

Ponad 100 tysięcy złotych zebrano w archidiecezji gnieźnieńskiej podczas kwesty zorganizowanej w tegorocznym Dniu Papieskim na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Pieniądze zbierali harcerze i wolontariusze. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce za ich poświęcenie i zaangażowanie. Ofiaro- dawcom zaś za hojność i otwarte serca. Kwota, którą udało...

Ponad 100 tysięcy złotych zebrano w archidiecezji gnieźnieńskiej podczas kwesty zorganizowanej w tegorocznym Dniu Papieskim na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Pieniądze zbierali harcerze i wolontariusze.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce za ich poświęcenie i zaangażowanie. Ofiaro-
dawcom zaś za hojność i otwarte serca. Kwota, którą udało nam się zebrać, pokazuje, iż los młodych zdolnych ludzi chcących się kształcić, a nie mających na ten cel wystarczających środków, nie jest mieszkańcom naszej archidiecezji obojętny - powiedział ks. Mieczysław Polak, koordynator diecezjalny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
W chwili obecnej z finansowego wsparcia fundacji korzysta dwudziestu ośmiu gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów mieszkających na terenach wiejskich i w małych miejscowościach naszej archidiecezji. Stypendium obejmuje trzy pakiety: socjalny, rzeczowy oraz naukowy i przeznaczane jest m.in. na: pokrycie kosztów wyżywienia, wycieczek szkolnych, składek na Komitet Rodzicielski, zakup odzieży, zakup pomocy naukowych oraz finansowanie kursów językowych, zajęć pozaszkolnych oraz różnorakich szkoleń. Od początku działania fundacji z pomocy takiej skorzystało w archidiecezji gnieźnieńskiej czterdzieścioro młodych ludzi.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki