Logo Przewdonik Katolicki

Trwa człowiek, który odszedł

Wanda Wasicka
Fot.

"Ciało ludzkie w historii umiera częściej niż drzewo, umiera wcześniej. Trwa człowiek poza progiem śmierci w katakumbach i kryptach. Trwa człowiek, który odszedł, w tych, co po nim przychodzą. Trwa człowiek, który nadchodzi, w tych, co odeszli. Trwa człowiek poza wszelkim odejściem i przyjściem w sobie i w Tobie". Karol Wojtyła, "Wigilia Wielkanocna 1966" Tegoroczne obchody Dnia...

"Ciało ludzkie w historii umiera częściej niż drzewo, umiera wcześniej. Trwa człowiek poza progiem śmierci w katakumbach i kryptach. Trwa człowiek, który odszedł, w tych, co po nim przychodzą. Trwa człowiek, który nadchodzi, w tych, co odeszli. Trwa człowiek poza wszelkim odejściem i przyjściem w sobie i w Tobie".
Karol Wojtyła, "Wigilia Wielkanocna 1966"Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego w Nieszawie rozpoczęły się i zakończyły apelem na rynku, przy tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Pawłowi II, Honorowemu Obywatelowi Miasta. Tablica znajduje się na elewacji ratusza.
Punktem kulminacyjnym uroczystości była Msza św. w intencji beatyfikacji Ojca Świętego, pod przewodnictwem bp. seniora Bronisława Dembowskiego. Dzień 16 października jest świętem patronalnym parafii nieszawskiej pw. św. Jadwigi Śląskiej. Tego samego dnia w 1384 r. patronka miasta Jadwiga była koronowana na królową Polski.
Liturgia miała niecodzienną oprawę muzyczną, a to za sprawą znanego zespołu wokalnego "Nieograniczeni stylem", działającego we współpracy z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Po Mszy św. artyści dodatkowo wystąpili z recitalem. Nieszawskiej publiczności zaprezentował się także Roman Czarniecki, pianista i poeta, który wystąpił w Muzeum Stanisława Noakowskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki