Logo Przewdonik Katolicki

Maryja Stolica Mądrości w Kazimierzu Biskupim

Maciej Rakowski MSF
Fot.

Wyższemu Seminarium Duchownemu Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim przypadł w udziale zaszczyt przyjęcia do diecezji włocławskiej od delegacji archidiecezji gnieźnieńskiej ikony Matki Bożej Stolicy Mądrości, peregrynującej po ośrodkach akademickich naszej Ojczyzny. Uroczyste powitanie pobłogosławionego przez Papieża Jana Pawła II wizerunku Matki Bożej Sedes Sapientiae...

Wyższemu Seminarium Duchownemu Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim przypadł w udziale zaszczyt przyjęcia do diecezji włocławskiej od delegacji archidiecezji gnieźnieńskiej ikony Matki Bożej Stolicy Mądrości, peregrynującej po ośrodkach akademickich naszej Ojczyzny. Uroczyste powitanie pobłogosławionego przez Papieża Jana Pawła II wizerunku Matki Bożej Sedes Sapientiae miało miejsce w sobotę 8 stycznia 2005 r. w kościele seminaryjnym. Był razem z nami biskup włocławski Wiesław Mering, który przewodniczył nieszporom o Najświętszej Maryi Pannie, a następnie Mszy św. W homilii Pasterz diecezji wyjaśniał, że ikona jest sposobem przedstawiania niewidzialnej prawdy w widzialnym znaku. Ukazuje ludziom rzeczywistość, do której nie mają dostępu, otwiera ich na przestrzeń, na wartości, których nie są w stanie poznać w żaden inny sposób. Liturgię uświetnił chór alumnów WSD Misjonarzy Świętej Rodziny.Czuwanie modlitewne wspólnoty seminaryjnej i wiernych trwało do północy. W niedzielny poranek alumni i wykładowcy WSD zgromadzili się przed ikoną, by wspólnie odśpiewać Godzinki, a następnie uczestniczyć w Eucharystii. Homilię wygłosił rektor seminarium ks. dr Andrzej Pryba MSF, który przybliżył zebranym bogatą symbolikę ikony Sedes Sapientiae. Po Mszy św. nastała pora modlitwy indywidualnej.
Po południu wspólnota seminaryjna oraz wierni z Kazimierza Biskupiego i okolic uczestniczyli w modlitwie dziękczynienia za dobro otrzymane lub przez nich uczynione, zwłaszcza w czasie nawiedzenia świątyni przez Matkę Bożą Stolicę Mądrości w Jej wizerunku. Zjednoczone głosy radośnie wielbiły Boga modlitwą Kościoła.
Czas nawiedzenia przebiegał według wcześniej ustalonego rytuału. Miał też, niestety, ściśle wyliczone godziny. Po pożegnaniu, ikona została przekazana delegacji Duszpasterstwa Akademickiego z Konina.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki