Logo Przewdonik Katolicki

Śladami Braci Męczenników

Maciej Rakowski MSF
Fot.

28 maja, w święto NMP Matki Kościoła, uczniowie Gimnazjum w Liścu Wielkim odbyli pielgrzymkę autokarową miejscami kultu Pierwszych Męczenników Polski. Głównym celem był udział w Mszy św. w bieniszewskim klasztorze kamedulskim, w tym dniu otwartym dla wszystkich wiernych: mężczyzn i kobiet. Podczas Eucharystii uczniowie dziękowali za kończący się rok szkolny, prosili o Boże błogosławieństwo...

28 maja, w święto NMP Matki Kościoła, uczniowie Gimnazjum w Liścu Wielkim odbyli pielgrzymkę autokarową miejscami kultu Pierwszych Męczenników Polski. Głównym celem był udział w Mszy św. w bieniszewskim klasztorze kamedulskim, w tym dniu otwartym dla wszystkich wiernych: mężczyzn i kobiet.

Podczas Eucharystii uczniowie dziękowali za kończący się rok szkolny, prosili o Boże błogosławieństwo dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów, dla siebie samych i swoich kolegów absolwentów. Mszę św. poprzedziło przedstawienie historii zakonu i klasztoru przez br. Bolesława. Następnie młodzież zwiedziła katakumby i kapitularz zakonny, czyli tzw. Piekło.

W Kazimierzu Biskupim gimnazjaliści zapoznali się z „żywymi” miejscami kultu Świętych Braci Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Wymienić tu należy kościół parafialny pw. św. Marcina z Tours, kościół seminaryjny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny pw. św. Jana Chrzciciela i Świętych Braci Męczenników oraz studzienkę „Łosośkę”.

Pragnieniem wspólnoty gimnazjalnej jest, aby do kalendarza uroczystości i tradycji szkoły została wpisana coroczna pielgrzymka śladami Świętych Braci Męczenników, odbywana nazajutrz po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki