Logo Przewdonik Katolicki

Zwarci i gotowi... do współpracy

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Złotów, Sadki, Solec Kujawski i "silna grupa" z Bydgoszczy - w takim składzie spotkali się 16 stycznia przedstawiciele redakcji gazet parafialnych. Ponad 40 osób - "fanów" życia lokalnego Kościoła - odpowiedziało na zaproszenie ks. dr. Mariusza Kucińskiego oraz "Przewodnika Katolickiego Diecezji Bydgoskiej". Wymiana informacji, doświadczeń, wzajemna pomoc - taka deklaracja padła z ust...

Złotów, Sadki, Solec Kujawski i "silna grupa" z Bydgoszczy - w takim składzie spotkali się 16 stycznia przedstawiciele redakcji gazet parafialnych. Ponad 40 osób - "fanów" życia lokalnego Kościoła - odpowiedziało na zaproszenie ks. dr. Mariusza Kucińskiego oraz "Przewodnika Katolickiego Diecezji Bydgoskiej". Wymiana informacji, doświadczeń, wzajemna pomoc - taka deklaracja padła z ust wszystkich uczestników.Rola mediów lokalnych jest bardzo duża. Integruje wspólnotę, jest źródłem przekazywania informacji o życiu parafialnym, ale także pewnych informacji z dziedziny szeroko pojętej "duchowości chrześcijańskiej" - przyznał ks. Szymon Gołota z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie.
Co parafia, to inna rzeczywistość "medialna". Wśród tytułów znajdują się te, które wychodzą od 76 lat (to nestorzy prasy parafialnej) czy te najmłodsze, które liczą zaledwie rok. Zróżnicowane są także nakłady: od 100 do 1500 egzemplarzy. Tygodniki, miesięczniki - każdy z nich ma swoją historię i swój oddany zespół, który (jak to często bywa) pracuje za… "niebieskie dolary".
- Prasa parafialna jest to ruch spontaniczny. Tworzą ją ludzie o różnej profesji - zazwyczaj niedziennikarskiej i to za darmo - podkreślił Daniel Bernard Rudnicki.
Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 marca.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki