Logo Przewdonik Katolicki

''Kilka myśli o Eucharystii''

Małgorzata Białecka
Fot.

Ks. Jan Twardowski "Kilka myśli o Eucharystii" Księgarnia Św. Wojciecha "Komunia jest pokarmem potrzebnym słabeuszom, chuderlakom potrzebującym posiłku", pisze ks. Jan Twardowski. W roku poświęconym Eucharystii warto skupić się nad jej przeżywaniem, wspierając się mądrością i doświadczeniem ludzi głębokiej wiary. "Obyśmy umieli zrozumieć potrzebę Komunii świętej, która...

Ks. Jan Twardowski
"Kilka myśli o Eucharystii"

Księgarnia Św. Wojciecha


"Komunia jest pokarmem potrzebnym słabeuszom, chuderlakom potrzebującym posiłku", pisze ks. Jan Twardowski. W roku poświęconym Eucharystii warto skupić się nad jej przeżywaniem, wspierając się mądrością i doświadczeniem ludzi głębokiej wiary. "Obyśmy umieli zrozumieć potrzebę Komunii świętej, która jest pokarmem, ale i jednocześnie powołaniem do ofiary w czasie, jaki nam Bóg dał", nawołuje autor.
Każda I Komunia Święta dzieci jest ogromnym świętem parafii, jednak czy poza tym czasem wciąż pamiętamy o bezcennym Skarbie, który mamy czasami kilkanaście metrów od domu...?
Eucharystia pozostaje wciąż jakby poza wszelkim racjonalnym wymiarem, pozwalającym człowiekowi pojąć to wydarzenie. Jest dla nas, ale i przez nas. Jest z nami, ale i poza nami.
"Eucharystia jest wielką tajemnicą, łączącą tych, którzy pielgrzymują do nieba, z tymi, którzy cierpią w czyśćcu, i tymi, którzy chwalą Boga w niebie". Księgarnia Św. Wojciecha poleca kolejny tomik z serii "Kilka myśli o..." ks. Jana Twardowskiego. Cała seria dostępna jest również na www.mojeksiazki.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki