Logo Przewdonik Katolicki

Książki: Leksykony

Małgorzata Białecka
Fot.

Leksykon świąt chrześcijańskich na Zachodzie Mały leksykon papieży Leksykon symboli chrześcijańskich W przygotowaniu: Leksykon aniołów Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2006 Leksykon z definicji to kompendium wiedzy i zasadniczych informacji na dany temat. Zwykle w przystępny sposób i z przejrzystym kluczem przekazuje wszystkie informacje, których czytelnik może poszukiwać...

Leksykon świąt chrześcijańskich na Zachodzie
Mały leksykon papieży
Leksykon symboli chrześcijańskich
W przygotowaniu: Leksykon aniołów

Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2006

Leksykon z definicji to kompendium wiedzy i zasadniczych informacji na dany temat. Zwykle w przystępny sposób i z przejrzystym kluczem przekazuje wszystkie informacje, których czytelnik może poszukiwać w podanej dziedzinie. Zaletą leksykonów przygotowywanych przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha jest również bardzo poręczny format i estetyczne wykonanie. Każdy z prezentowanych tytułów został przygotowany z rzetelnością, której można oczekiwać po autorach, pracownikach naukowych noszących tytuł profesora i będących specjalistami w prezentowanych dziedzinach.

„Leksykon świąt chrześcijańskich na Zachodzie”, przygotowany przez benedyktyna o. Philippe Rouillarda, wykładowcę na Uniwersytecie w Rzymie, przybliża nam genezę i opisuje tradycje i zwyczaje chrześcijańskie w Europie. Opisy poszczególnych świąt wg porządku kalendarzowego prezentują rytuały, którym oddajemy się systematycznie, choć czasami zupełnie bezwiednie.

„Mały leksykon papieży” Josefa Gelmiego, teologa i historyka z Brixen, chronologicznie przedstawia sylwetki wszystkich papieży od św. Piotra do Benedykta XVI. Biogramy opracowane na podstawie najnowszych badań naukowych podano w przejrzystej i przystępnej formie.

„Leksykon symboli chrześcijańskich” Michela Feuilleta, profesora Uniwersytetu w Lyonie, wyjaśnia 500 symboli mających swe źródło w Biblii. Ich odniesienia są niekiedy wspólne wielu cywilizacjom, jednak stopniowy rozwój symboliki i bogactwo interpretacji następowały na przestrzeni wieków dzięki tradycji chrześcijańskiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki