Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane / Zapisane

PK
Fot.

Niemcy jako państwo nie wysuwają żadnych roszczeń materialnych wobec Polski, Czech i innych krajów środkowoeuropejskich. Wypędzenie jest zawsze z punktu widzenia prawa międzynarodowego bezprawiem, niezależnie od tego, kto je spowodował. Nie mogę cofnąć koła historii. Ale pamięć o tych wydarzeniach jest częścią naszego losu. Wypędzenie jest skutkiem wydarzeń, które rozpoczęły...

Niemcy jako państwo nie wysuwają żadnych roszczeń materialnych wobec Polski, Czech i innych krajów środkowoeuropejskich. Wypędzenie jest zawsze z punktu widzenia prawa międzynarodowego bezprawiem, niezależnie od tego, kto je spowodował. Nie mogę cofnąć koła historii. Ale pamięć o tych wydarzeniach jest częścią naszego losu. Wypędzenie jest skutkiem wydarzeń, które rozpoczęły się 30 stycznia 1933 roku w chwili objęcia władzy przez Hitlera. Wie o tym każdy wypędzony - premier Bawarii Edmund Stoiber dla PAP.

To jest sprawa promocji pewnych postaw w istocie kulturowych, które z punktu widzenia cywilizacji, w której żyjemy, są bardzo głęboko szkodliwe. Powtarzam to po raz setny - homoseksualiści byli, są i będą. Nie ma żadnego powodu, w przypadku, gdy człowiek urodził się z tą tendencją, by nie miał możliwości zrealizowania się w życiu lub w związku z inną osobą tej samej płci na podobnych zasadach, jak mężczyzna i kobieta. Natomiast są tu pewne różnice i nie można stawiać tych dwóch skłonności na równi, bo jeżeli ta druga zaczęłaby być skłonnością równą pierwszej, to genus humanus musiałby wyginąć (...). Chodzi tu więc o ochronę rodziny i jej wartości oraz praw - Lech Kaczyński dla Wirtualnej Polski.

Jak wiesz, marzeniem mojego męża było, że kiedyś błogosławieństwem wolności i demokracji będą cieszyć się wszyscy ludzie na świecie. Żywił dla Ciebie i dzielnych polskich robotników ogromny podziw za waszą walkę. Jako prezydent wielokrotnie występował z poparciem dla "Solidarności" - Nancy Reagan do Lecha Wałęsy.

opr.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki