Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (18)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Bronisławiu Dzieła duchowe: w pierwsze środy miesiąca - eucharystyczne spotkania Koła Żywego Różańca z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową w intencji parafii; uroczyste adoracje w pierwsze czwartki miesiąca - z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Udział parafii w prymicjach kapłańskich rodaka, wyświęconego...

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Bronisławiu
Dzieła duchowe: w pierwsze środy miesiąca - eucharystyczne spotkania Koła Żywego Różańca z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową w intencji parafii; uroczyste adoracje w pierwsze czwartki miesiąca - z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Udział parafii w prymicjach kapłańskich rodaka, wyświęconego w diecezji Hradec Kralove (Czechy). W pierwsze piątki miesiąca nabożeństwa do Serca Jezusowego z adoracją Najświętszego Sakramentu. Czterdziestogodzinne nabożeństwo podczas rekolekcji adwentowych; 5 marca adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nieustannej adoracji w diecezji włocławskiej. Tematyka Eucharystii, podejmowana podczas nauk rekolekcyjnych, w rozważaniach październikowych i majowych, powraca w kazaniach i homiliach podczas Mszy św. niedzielnych i świątecznych.
Dzieła materialne: założenie posadzki granitowej w prezbiterium kościoła i przy ołtarzach bocznych; planowane są dalsze prace. Zakup kielicha mszalnego, pateny, alb dla dziewcząt z liturgicznej służby ołtarza; uzupełnienie strojów dla ministrantów. Odnowienie poduszek procesyjnych przed uroczystością Bożego Ciała - inicjatywa młodzieży żeńskiej i rodziców.

Parafia św. Stanisława BM w Bytoniu
Treści głoszonych homilii kierują uwagę wiernych na Eucharystię jako źródło i zwieńczenie życia religijnego. Podczas rekolekcji adwentowych i wielkopostnych uświadamianie wiernym odpowiedzialności za zawiniony brak uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Nieprzerwana kontynuacja 40-godzinnego nabożeństwa (trzy dni adoracji Najświętszego Sakramentu w Adwencie), poza dniem adoracji wyznaczonym przez kurię diecezjalną na 8 czerwca.
Ufundowanie pateny i kielicha "do podwójnej konsekracji" (praktyczne do udzielania Komunii pod dwiema postaciami, np. małżonkom podczas zawierania sakramentu małżeństwa, a także dzieciom pierwszokomunijnym). Odnowienie dwóch kielichów mszalnych z patenami oraz tabernakulum. Ewangelizacja wizualna: umieszczenie na kościele dużego plakatu nt. Roku Eucharystii. Zaplanowanie ufundowania "stałego" ołtarza mszalnego (jest drewniany) oraz odnowienie gładkiej malatury wnętrza świątyni - jako przygotowanie do obchodów stulecia poświęcenia kościoła w 2008 r. (cdn.)

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki