Logo Przewdonik Katolicki

Dawcy krwi

PK
Fot.

Siedemnastego września br. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu spotkają się uczestnicy III Wielkopolskiej Pielgrzymki Honorowych Krwiodawców. Księża marianie postanowili, że tego dnia wraz z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Oddział Terenowy w Koninie zorganizują pierwszą akcję honorowego oddawania krwi. Krwi, nazywanej też darem życia, brakuje bardzo często....

Siedemnastego września br. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu spotkają się uczestnicy III Wielkopolskiej Pielgrzymki Honorowych Krwiodawców. Księża marianie postanowili, że tego dnia wraz z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Oddział Terenowy w Koninie zorganizują pierwszą akcję honorowego oddawania krwi.Krwi, nazywanej też darem życia, brakuje bardzo często. Jej niedobory występują zwłaszcza latem, kiedy większość krwiodawców wyjeżdża na wypoczynek. A zapotrzebowanie na krew, choćby ze względu na większą liczbę wypadków w tym okresie, wzrasta. - Chcemy zaangażować się w akcję, osobiście oddając krew. Liczymy, że tak samo uczynią świeccy pracownicy sanktuarium i przybywający do Lichenia pielgrzymi - mówi ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz sanktuarium (0 Rh-).
Punkt pobierania krwi usytuowany będzie w dzwonnicy bazyliki, w punkcie medycznym. Stanowiska poboru przygotuje i akcję przeprowadzi koniński oddział CKiK. Zgodnie z zasadami, dyżurujący lekarz sprawdzi ogólny stan zdrowia dawców. W punkcie prowadzone będą wszystkie konieczne przy oddawaniu krwi badania, m.in. serologiczne.
W ciągu roku w Polsce dokonuje się około miliona transfuzji. Nie ma dnia, kiedy krew nie byłaby potrzebna i to często w dużych ilościach. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także chorym. Przetaczana lub podawana w postaci przetworzonych preparatów ratuje życie i zdrowie wielu ludzi.

Witold Nowak (0 Rh+)
Biuro Prasowe
Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki