Logo Przewdonik Katolicki

Z Maryją ku Eucharystii

PK
Fot.

Blisko dwanaście tysięcy wiernych uczestniczyło czwartego września w uroczystej Mszy św. kończącej odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach. Przybyli w pielgrzymkach pieszych i rowerowych z ponad sześćdziesięciu parafii. Uroczystą Sumę odprawił biskup Marek Jędraszewski. W homilii przypomniał słowa Benedykta XVI wypowiedziane do młodych w Kolonii, iż musimy wejść...

Blisko dwanaście tysięcy wiernych uczestniczyło czwartego września w uroczystej Mszy św. kończącej odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach. Przybyli w pielgrzymkach pieszych i rowerowych z ponad sześćdziesięciu parafii.Uroczystą Sumę odprawił biskup Marek Jędraszewski. W homilii przypomniał słowa Benedykta XVI wypowiedziane do młodych w Kolonii, iż musimy wejść w tajemnicę Eucharystii, aby dać się jej wewnętrznie przemienić. Chcemy to zrobić wraz z Maryją, która poprzez swoją wiarę jest stale w niej obecna.
Na zakończenie liturgii kustosz sanktuarium ks. prob. Marek Matyba odczytał błogosławieństwo Jana Pawła II, które Papież napisał z okazji zeszłorocznego odpustu.
Odpust trwał cały tydzień; rozpoczął się już w niedzielę 28 sierpnia. Codziennie modlono się w innych intencjach m.in. za zmarłych i chorych. Codziennie też modlitwy prowadziły inne wspólnoty katolickie, m.in. Odnowa w Duchu Świętym i Pomocnicy Matki Kościoła.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki