Logo Przewdonik Katolicki

Z wizytą w Zduńskiej Woli

Andrzej Mielczarek
Fot.

Na zaproszenie ks. kan. Józefa Bonieckiego mieszkańcy i pracownicy włocławskiego Domu Pomocy Społecznej "Na Skarpie" przyjechali do Zduńskiej Woli - rodzinnego miasta św. Maksymiliana Kolbego. Zwiedziliśmy miasto, dom, w którym urodził się Maksymilian Kolbe, gdzie obecnie mieści się muzeum. Tu poznaliśmy szczegółowo biografię i męczeńską śmierć świętego. Udaliśmy się także...

Na zaproszenie ks. kan. Józefa Bonieckiego mieszkańcy i pracownicy włocławskiego Domu Pomocy Społecznej "Na Skarpie" przyjechali do Zduńskiej Woli - rodzinnego miasta św. Maksymiliana Kolbego.Zwiedziliśmy miasto, dom, w którym urodził się Maksymilian Kolbe, gdzie obecnie mieści się muzeum. Tu poznaliśmy szczegółowo biografię i męczeńską śmierć świętego. Udaliśmy się także do sanktuarium św. Maksymiliana, w którym kapłańską posługę pełni nasz drogi ksiądz kanonik. Urzekło nas piękno świątyni, a także jej wspaniała akustyka.
Przy okazji w miejscowym Domu Pomocy Społecznej odbył się koncert pieśni kujawskich - doskonała okazja do sławienia piękna naszej ziemi. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Świnicach Warckich. Nawiedziliśmy sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny i dom w Głogowcu, w którym przyszła na świat.
Dzięki pielgrzymce przybliżyliśmy sobie postacie obojga świętych, pogłębiliśmy wiarę. Zostaliśmy pokrzepieni duchowo, dlatego wspomnienie pielgrzymki pozostanie na długo w naszej pamięci. Wzruszyła i ucieszyła nas ogromna gościnność księdza kanonika - do niedawna kapelana Domu "Na Skarpie". Gestem tym ks. Józef Boniecki po raz kolejny dowiódł, jak bliski jest mu los ludzi samotnych i opuszczonych, także tych, którzy korzystają z instytucjonalnej pomocy społecznej. Za dobro i okazane serce dziękujemy staropolskim "Bóg zapłać"!

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki