Logo Przewdonik Katolicki

Prosto i zwyczajnie

Włodzimierz Dudka
Fot.

Dwadzieścia osiem osób z diecezji włocławskiej - w tym sześć z parafii Świnice Warckie oraz z archidiecezji łódzkiej uczestniczyło w tygodniowej, autokarowej pielgrzymce "Śladami św. Faustyny". Jej organizatorem był proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzierżawach ks. Marian Kilichowski. Pątnicy przebyli łącznie około 2 tys. 600 km. W siedemnastu miejscowościach...

Dwadzieścia osiem osób z diecezji włocławskiej - w tym sześć z parafii Świnice Warckie oraz z archidiecezji łódzkiej uczestniczyło w tygodniowej, autokarowej pielgrzymce "Śladami św. Faustyny". Jej organizatorem był proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzierżawach ks. Marian Kilichowski.Pątnicy przebyli łącznie około 2 tys. 600 km. W siedemnastu miejscowościach nawiedzili dwadzieścia siedem miejsc związanych ze św. Faustyną. Na szlak wyruszyli 3 lipca. Nawiedzili dom w Głogowcu, w którym 25 sierpnia 1905 r. przyszła na świat późniejsza święta, oraz kościół parafialny w Świnicach Warckich, gdzie została ochrzczona i przyjęła I Komunię św. Tego samego dnia przybyli do Aleksandrowa Łódzkiego i Łodzi - miast, w których Helena Kowalska pracowała jako służąca.
W kolejnych dniach odwiedzano miejsca związane z życiem zakonnym s. Faustyny: Warszawę, Płock, Kraków, Łagiewniki, Derdy, Walendów, Kiekrz, Białą, Częstochowę, Rabkę i Wilno. W drodze do Wilna - postój w Białymstoku, nawiedzenie znajdującego się w kościele Miłosierdzia Bożego grobu sługi Bożego ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kierownika duchowego s. Faustyny. Nieco później - wizyta w klasztorze Sióstr Jezusa Miłosiernego, gdzie można zobaczyć wnętrze pokoju, w którym ks. Sopoćko spędził ostatnie lata życia i w którym zmarł.
Pielgrzymka miała charakter rekolekcji w drodze i przebiegała w duchowym skupieniu. Jej uczestnicy lepiej poznali dzieje życia św. Faustyny, historię miejsc, w których żyła, modliła się i pracowała oraz przebieg wydarzeń, jakie się tam rozegrały. Pogłębili też znajomość form kultu Bożego Miłosierdzia.
Budujące jest to, że pielgrzymom towarzyszyła życzliwość osób spotykanych na szlaku. Powrócili do domów umocnieni w wierze, podbudowani postawą bliźnich, pełni radości. Ich pragnieniem jest spotkać się na obchodach ku czci św. Faustyny, które odbędą się za niespełna miesiąc: 28 sierpnia w Świnicach Warckich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki