Logo Przewdonik Katolicki

Góra Przemienienia

Maciej Konieczny
Fot.

Od 1982 r. liczni wierni pielgrzymują do Galewa na odpust Przemienienia Pańskiego, który przypada 6 sierpnia. Idą, by prosić o Boże błogosławieństwo, o pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, dziękować za życiowe doświadczenie dobra. W tym roku w pielgrzymce do Galewa udali się wierni z niemal całego powiatu tureckiego. Po Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w...

Od 1982 r. liczni wierni pielgrzymują do Galewa na odpust Przemienienia Pańskiego, który przypada 6 sierpnia. Idą, by prosić o Boże błogosławieństwo, o pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, dziękować za życiowe doświadczenie dobra.W tym roku w pielgrzymce do Galewa udali się wierni z niemal całego powiatu tureckiego. Po Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, w ośmiokilometrową trasę wyruszyło około tysiąca pątników - wśród nich wierni z parafii św. Barbary. W osobnej pielgrzymce szli pielgrzymi z parafii św. Michała Archanioła w Russocicach.
W sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie wszystkich powitał proboszcz, ks. kan. Stanisław Gołębiewski. Przypomniał doznaną przed laty łaskę cofnięcia epidemii choroby wyniszczającej Turek i okolice. Zaznaczył, że należy o tym fakcie pamiętać i dziękować Bogu za miłosierdzie, a całe spotkanie przeżyć pod hasłem "Bądź, Jezu, w naszych rodzinach".
Sumie odpustowej, w której uczestniczyło około dwóch tysięcy pielgrzymów, przewodniczył proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, ks. Marek Kasik, a homilię wygłosił ks. Leszek Woźnica ze Zgromadzenia Księży Filipinów w Gostyniu k. Poznania. W trakcie uroczystości odpustowej odbywała się akcja oddawania krwi przez honorowych dawców.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki