Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (12)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia Wszystkich Świętych w Dzierzbinie W pierwszą niedzielę Adwentu odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Nauki rekolekcyjne: adwentowe i wielkopostne dotyczyły sakramentu świętej Eucharystii. Wiele kazań i homilii głoszonych podczas Mszy św. w niedziele i święta dotyczy tajemnicy Eucharystii. Tematyka ta jest omawiana również w czasie katechez dla dzieci i młodzieży,...

Parafia Wszystkich Świętych w Dzierzbinie


W pierwszą niedzielę Adwentu odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Nauki rekolekcyjne: adwentowe i wielkopostne dotyczyły sakramentu świętej Eucharystii. Wiele kazań i homilii głoszonych podczas Mszy św. w niedziele i święta dotyczy tajemnicy Eucharystii. Tematyka ta jest omawiana również w czasie katechez dla dzieci i młodzieży, wskazuje się na bezinteresowność miłości Chrystusa do każdego człowieka. W nabożeństwach pierwszych piątków miesiąca bierze udział duża liczba wiernych: młodzieży i osób starszych. Cieszy zwiększona liczba parafian przystępujących do spowiedzi i Komunii św.

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Zduńskiej Woli


Od początku Roku Eucharystii wprowadzono w parafii półgodzinne adoracje Najświętszego Sakramentu: w pierwsze czwartki miesiąca, po Mszy św. wieczornej - z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i za powołanych; w pierwsze soboty - od godz. 17.30 do 18 - z modlitwami wynagradzającymi; w pierwsze niedziele - od godz. 17.30 do 18. Modlitwy adoracyjne kończą się procesją eucharystyczną wokół świątyni.

Parafia św. Rocha w Barłogach


We wszystkie pierwsze piątki miesiąca trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast w czwartki, po Mszy św. i wystawieniu Najświętszego Sakramentu, wierni odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Stosowane zachęty duszpasterskie do przystępowania do sakramentu pojednania i Komunii św. przynoszą błogosławione owoce.

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie n. Nerem


Podczas katechez szkolnych i sakramentalnych przed Pierwszą Komunią św. wyjaśniane i pogłębiane było rozumienie istoty Eucharystii, poszczególnych części Mszy św. Również w kazaniach nt. Eucharystii wyjaśniane jest znaczenie znaków, gestów i właściwych postaw podczas sprawowania Najświętszej Ofiary. Oprócz godzinnej adoracji w pierwsze czwartki miesiąca wierni mogą w każdej chwili wstąpić do kościoła na osobistą adorację. W trosce o godne przechowywanie Najświętszego Sakramentu, w darze ołtarza rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę na odnowienie tabernakulum (otrzymało nowe złocenia). Zakupiono mosiężny trybularz. Głównym zobowiązaniem materialnym było wyremontowanie wnętrza kościoła. Po konsultacjach i zgodzie konserwatorów: diecezjalnego i wojewódzkiego, na początku maja rozpoczęto prace nad nową polichromią. Zakończenie przewidywane jest jeszcze w Roku Eucharystii. (cdn.)

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki