Logo Przewdonik Katolicki

Monografia włocławska

Tomasz Sawic
Fot.

W czerwcu 2003 r. ukazał się na półkach księgarskich reprint "Monografii Włocławka (Włocławia)" ks. Michała Morawskiego (1898-1940), kapłana wielce zasłużonego dla diecezji włocławskiej. "Monografia" była jego pracą habilitacyjną, przedstawioną na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie. Autor w 1932 r. wydał ją we Włocławku, nakładem własnym, w tysiącu egzemplarzy. Była...

W czerwcu 2003 r. ukazał się na półkach księgarskich reprint "Monografii Włocławka (Włocławia)" ks. Michała Morawskiego (1898-1940), kapłana wielce zasłużonego dla diecezji włocławskiej. "Monografia" była jego pracą habilitacyjną, przedstawioną na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie. Autor w 1932 r. wydał ją we Włocławku, nakładem własnym, w tysiącu egzemplarzy. Była to pierwsza pozycja książkowa, dokumentująca dzieje Włocławka.
Mimo długiego upływu czasu od jej wydania, "Monografia" ciągle budziła zainteresowanie. Dlatego Kapituła Bazyliki Katedralnej, prezydent Włocławka i Włocławskie Wydawnictwo Diecezjalne doprowadziły do wydania reprintu. Poprawiono w nim rażące błędy drukarskie i fragmenty tekstu uszkodzone podczas druku. Treść, styl i pisownia dzieła pozostały niezmienione.
Przypadająca w tym roku 750. rocznica lokacji miasta z pewnością wzbudziła u wielu włocławian ożywienie zainteresowania dziejami nadwiślańskiego grodu. W związku z tym informuję, że we Włocławskim Wydawnictwie Diecezjalnym są jeszcze do nabycia egzemplarze "Monografii Włocławka (Włocławia)".

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki